Головна Свято Святкували 505 уродини села Гійче на Жовківщині

Святкували 505 уродини села Гійче на Жовківщині

645
0

Моє рідне село, ти — колиска моя! 

Що таке свято? Це, насамперед, позитив. Це радість, це відчуття захоплення та урочистості. Та серед усіх свят є свято найближче та найприємніше. Бо воно свято рідної місцини, неповторної маленької батьківщини.

 505 уродини у гійченської родини

По-справжньому літньої днини громада села Гійче святкувала найулюбленіше свято — ювілейні уродини — 505 років з дати першої письмової згадки про  село.

Для села — це особливо важливий день, бо тут зібралися ті, хто так чи інакше пов’язаний з ним, переймаються його долею і роблять все для його подальшого процвітання.

За доброю українською традицією хороші починання завжди з молитвою. Отож отці Петро та Іван і пресвітер Михайло поблагословили громаду та побажали миру, спокою та злагоди.

Привітати та вручити грамоти та подяки до гійченської родини завітали і очільники району — голова Жовківської РДА Надія Щур та заступник голови Жовківської райради Алла Жук.

Село — то велика і дружня родина, славні земляки: вчителі, інженери, лікарі, землероби, які живуть і трудяться, та всіх не перелічити. Гійченці бережуть славні традиції та звичаї свого села, не цураються свят і буднів, бо вони — це криниця нашого родоводу. Цього дня всіх був гарний, вирували яскраві емоції, і кожен отримав безмежну кількість позитивних моментів.

Так,  село — колиска славних людей, які мають сильні руки, гаряче серце і світлий розум. Саме завдяки їх працьовитості, наполегливості та завзяттю воно живе і процвітає, — наголосив у своєму вітальному слові голова Гійчого Іван Івануса.

Свої музичні вітання з нагоди ювілейних уродин дарували тріо «Мелос», солісти Василина Яцків, Юлія Кудрик та Галина Чорна, жіночий вокальний ансамбль, чоловічий гурт. Були й танець від школярок і гумористична сценка «Жінки на дієті» від Антоніни Сорочинської та Оксани Чорної. А ще для малечі — безліч атракціонів, для дорослих — футбольний матч, для молоді — дискотека.

Будьте гійченці здорові та щасливі! Миру Вам, благополуччя та міцної віри в майбутнє свого села!

Із подякою за плідну працю

Спекотний літній день зібрав у Лаврикові не лише місцевих жителів, а й гостей, які прийшли розділити радість святкування. Попри нелегку сільську працю лавриківці все ж знайшли час повеселитись.

Свято «Моє рідне село, ти — колиска моя!» розпочалось спільною молитвою із настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці отцем Іваном Збишком. Із вітальними словами до присутніх звернулися голова Жовківської районної адміністрації Надія Щур, сільський голова Михайло Жук та директор Лавриківської ЗОШ Василь Сало.

За вагомий внесок у відродження села Надія Щур нагородила місцевого голову Михайла Жука, підприємців Ігоря Горбача та Миколу Мавдрика, а також за багаторічну працю бухгалтера Лавриківської сільради Марію Сало. Подяк від сільської ради удостоїлись – Марія Думич (художній керівник Народного дому с. Лаврикова), Наталія Смалюх (бібліотекар с. Кіптів), Марія Кирик (бібліотекар с. Городжева), Галина Сало (бібліотекар с. Лаврикова), Галина Віхоть, Світлана Мавдрик та Галина Качмар. Слова вдячності від Михайла Ільковича адресувались також агрофірмам, які орендують землю на території ради, а це – «ВАМАГРО», «Західінвестагротрейд» та ФГ «Кушпіт».

Ведучі свята Наталія Смалюх та Галина Віхоть красномовно запрошували на імпровізовану сцену колективи НД Лаврикова «Вишиванку», сіл Кіптів та Зубейків, а також чоловічий квартет (НД Лаврикова). Народні та авторські пісні у їхньому виконанні додавали заходу ще більшої святковості та колориту. Показові виступи продемонстрував спортивний клуб «Аскет». Під керівництвом вчителя фізичного виховання Лавриківської ЗОШ Михайла Павлика проводили змагання серед перетягування линви, де команда-переможець отримала фінансову винагороду.

Жовківщина багата талановитими людьми, зокрема вихідцями з Лаврикова. На святі були представлені книги поетів-земляків Єви Кресало та Ігоря Даха, а також інших авторів району. Увагу присутніх привертав стенд «Бібліотекар згуртовує людей», де розмістили фото виступів із державних та релігійних святкувань.

Вправні господині зі села Кіптів Наталія Мавдрик, Марія Жук, Марія Стадницька, Наталія Білан, Галина Качмар та Світлана Мавдрик пригощали усіх різними смаколиками.

Яке ж свято без музики? Розважали усіх Володимир Кожушко та Роман Климко.

Переповнена емоціями, молодь ще довго веселилась, співала, танцювала. Свято вдалося на славу!

Для дорослих і малих

У останню неділю липня  Сопошин святкував День села.  «Моє село – в моєму серці» — так називався святковий захід, що  розпочався о 16 годині біля сільської ради.

На запрошення  гостинних мешканців прибули очільниця району Надія Щур та голова Жовківської районної ради Роман Горбань. Голова РДА відзначила активних жителів села та вручила подяки Василю Москві та депутату сільради Андрію Висоцькому.

Пораділи цього дня мешканці та гості свята за подружжя, що  відзначало 60 років сімейного життя.  Стефанію та  Йосипа  Стеців також вітали  Надія Щур та сільський голова Михайло Ях.

Після урочистої частини святковий настрій підтримували виступи місцевих колективів і солістів, працювали заклади торгівлі, бажаючих пригощали кашею, а малеча розважалася на атракціонах.

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Уляна Копоть,

Вікторія КІСІЛЬ.