Головна Свято У Гетьманській залі Жовківського замку відбувся різдвяний концерт

У Гетьманській залі Жовківського замку відбувся різдвяний концерт

210
0

Щиро славили новонародженого Сина Божого!

Різдво чекають із нетерпінням і дорослі, і діти. Воно має безліч багатовікових традицій. Здавна українці у ці дні колядують, щедрують, ходять від хати до хати із добрими віншуваннями. У Жовкві також шанують народні звичаї.

У третій день Різдвяних свят, у Гетьманській залі Жовківського замку зібралося чимало жовківчан та гостей міста. Понад годину тривав різдвяний концерт «Стукає у двері коляда», який презентував народний сімейний ансамбль «Кожушки» (керівник Богдан Кожушко) за підтримки Державного історико-архітектурного заповідника у Жовкві та Жовківського районного Народного дому.

Колядки, щедрівки лунали в цей день особливо урочисто. Вражала їх різноманітність, радувало розмаїття мелодій і щирих віншу-вань.

Різні музичні твори, які дарував ансамбль «Кожушки», створили доброзичливу атмосферу у залі та додали різдвяного настрою учасникам і глядачам святкового дійства.

А різдвяному концерту передувало відкриття виставки іконопису “Традиція і сучас-ність”. Її організовано Державним історико-архітектурним заповідником у м. Жовкві спільно з кафедрою сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Кафедра сакрального мистецтва була створена у Львівській національній академії мистецтв у 1995 році. Єдина в Україні кафедра, що здійснює навчальну підготовку фахівців у галузі сакрального мистецтва. Засновником та автором концепції її діяльності є чинний завідувач кафедри, заслужений діяч мистецтв України, народний художник України професор Роман Василик.

Концепція діяльності кафедри сакрального мистецтва передбачає відродження і популяризацію українського іконопису, його самобутньої стилістики. За засадничі напрямки навчальної і творчої діяльності кафедри прийнято здобутки сакрального мистецтва Княжої доби, галицької школи іконопису ХІV—ХVІ ст., а також досягнення українських митців першої половини ХХ ст.

Зоряна Микитюк