Головна Свято У Великому Дорошеві учасники театрального гуртка організували вертеп

У Великому Дорошеві учасники театрального гуртка організували вертеп

421
0

Усіх об’єднує дух Різдва

Чудовою звісткою про появу на світ Божого Дитяти — Спасителя світу — українці звикли ділитися зі світом упродовж цілого січня. Величати Господню появу у образі Богочоловіка наші предки навчали кожне своє покоління. Упродовж віків ця гарна традиція обросла безліччю цікавих й унікальних (бо це притаманне лише українцям!) речей.

Однією з таких українських різдвяних традицій є вертеп, класичний сюжет якого — це історія про народження Ісуса Христа, однак, часто до сценарію додають і історію українського народу.

Особливо популярним серед західних українців є «живий вертеп», в якому ролі різних персонажів виконують люди.

Практичний психолог Великодорошівської школи Ірина Карпа, що організувала при школі театральний гурток, зуміла зібрати серед місцевої молоді найяскравіших дівчат і хлопців, яким таланту до сцени  не позичати. Своєю метою педагог бачить відшліфувати в талановитих дітях акторську майстерність, техніку мовлення, риторику, навчити комунікабельності, сприяти психофізичному вивільненню особистості.

У Різдвяні свята вчитель разом зі своїми вихованцями вирішила привітати місцеву громаду на площі перед будівлею сільської ради. Сюди минулої п’ятниці зійшлися батьки, діти та й всі охочі послухати гарні автентичні колядки у виконанні дівчаток-колядниць з восьмого класу, школяриків з другого та третього класів у костюмах ангеликів, та із задоволенням переглянути дійство у виконанні вертепу. Дванадцятеро школярів сьомих-дев’ятих класів зуміли повністю перевтілитися у своїх персонажів. Вразили глядацьку аудиторію й барвисті костюми. Гостинно прийняв  юних місцевий голова Василь Кирилюк — щедрий солодкий стіл був організований для дітей у сільраді.

14 січня активна молодь разом  із наставницею демонструвала театралізоване дійство у Жовкві — серед глядацької аудиторії працівників Жовківських районної ради, райдержадміністрації, відділу освіти РДА, відділення пенсійного фонду, ювенальної превенції відділення поліції.