Головна Свято У с. Деревня проходило свято під назвою «Возвеселімся всі разом нині…»

У с. Деревня проходило свято під назвою «Возвеселімся всі разом нині…»

415
0

Різдвяні свята одні з найбільш таємничих, урочистих і родинних свят, які обіцяють здійснення мрій кожному, хто вірить у чудеса. Невід’ємною частиною свят є коляда.

У Народному домі с. Деревні проходило святкове дійство під назвою «Возвеселімся всі разом нині…», яке розпочалося з благословення о. Богдана Горинецького. Опісля на сцені учні Деревнянської ЗОШ показали уривок з «Різдвяної історії» (вчитель християнської етики, художній керівник Зоряна Домальчук). Оригінальна на сучасний манер інсценізація, підбір костюмів, неповторний танець «зірничок» — викликали в залі бурхливі оплески. І знову зі сцени лине віншування з Різдвом Христовим і Новим роком (завідувач НД с. Деревні Мирослава Мандрик). Колядки та щедрівки присутні в залі мали змогу послухати у виконанні фольклорного колективу «Берегиня». Вокальний ансамбль НД с. Волі-Висоцької (завідувач Віра Подольська) виконав ряд маловідомих старовинних колядок, за що був нагороджений теж оплесками.

Вертепне дійство, чергуючи з колядками, показав фольклорний колектив «Вишиванка» НД с. Лаврикова (Марія Думич, завідувач В. Сало). Щирий сміх заполонив зал, коли веселий Жид продавав свій крам, Біда захищала Ірода. Музичний супровід та озвучення забезпечували Мар’ян Луцко та Олег Практика.

Дві години святкового вечора пройшли в колядках і віншуваннях, із залу присутні щораз підспівували виступаючим.

Мирослава Мандрик щиро подякувала всім жителям Деревні на чолі зі священнослужителем о. Богданом за домашні смаколики, які було передано на Cхід воїнам, які стійко виборють нашу територіальну цілісність. А керівник відділу культури та туризму Галина Фесюк вручила подяку отцю Богдану за організацію різдвяного подарунку для воїнів.

Коли на завершення заходу ведуча сказала такі слова:

Коли ти сядеш за різдвяний стіл,

Щоби спожити ці дари Господні,

Згадай за тих, хто  в люту заметіль,

Орду московську  стримує на Сході.

Молись за тих і їхніх матерів,

Чия кутя окроплена сльозами,

За діточок, що звуть своїх батьків,

Припавши до заплаканої мами.

Прохай у Бога – ворога спинить,

Щоби Він «гради» замовчати змусив,

І воїни відчули б хоч на мить

Великий день – народження Ісуса! – в залі було чути схлипування і ніхто не стримував болючих сліз.

Завершилося святкове різдвяне дійство звучанням «Многая літ!» усім захисникам Вітчизни, учням, учасникам святковостей, присутнім у залі й усьому українському народу.

Ольга МАНДРИК.