Головна Свято Жовківщина вітає «Пласт»

Жовківщина вітає «Пласт»

406
0

Український «Пласт» завжди був прикладом патріотичного виховання для нашого народу. Історична бувальщина та сучасність доводять, що пластова організація була, є і буде актуальною для нашого суспільства, а особливо в такий нелегкий для України час. 

Днями на жовківську землю завітали пластуни. Мрія створити пластовий курінь у Жовкві — жива, і з кожним разом приносить нові плоди. 31 жовтня — 2 листопада у селі Сопошині відбувся Крайовий Вишкіл Виховників юнацтва. Це навчання проходило у гостинному готельноресторанному комплексі «Клен». Учасниками вишколу були молоді пластуни з Львівської області, де осередки Пласту є добре розвинені:  з Нового Роздолу, Сокаля, Старого Самбора, Миколаєва, Кам’янкиБуської, а також із великих міст — Тернополя, Вінниці, Ужгорода. Дуже приємно, що є зацікавлені у вихованні молоді й учасники з Жовківщини. Група молодих пластунів та місцевих новобранців під опікою організаторки О. Яблонської проводили свої патріотичні заняття. Чітка програма, залізна дисципліна, хороша атмосфера та багато позитиву — такі враження залишили молоді патріоти на обличчях присутніх.

Пластовий вишкіл розпочався за продуманою програмою та відповідно до графіку, за яким кожна година для молоді була зайнята конкретними завданнями. Так що наші пластуни не гаяли ні хвилини. Для когось це була можливість побачити щось нове, відкрити нові погляди, змінити переконання, віднайти в собі приховані можливості, для інших —  вже звична позиція життя пластуна. 

Мета цього вишколу — дати зрозуміти молоді, що таке «Пласт» і, які можливості він відкриває перед людиною. З іншого боку — зробити акцент на популяризації цієї хвилі патріотичного виховання молоді, на засадах самодисципліни, унікальності думки, нестандартності мислення, екстравертності, моралі та любові до Батьківщини. Розповіла про вишкільні будні куратор зібрання пластунів О. Яблонська: «За три дні ми усі провели гарну роботу, чітко і з віддачею попрацювали інструктори, які змінювали один одного щогодини і з різним підходом вкладали у голови масу необхідної інформації: як стати добрим виховником, що для цього треба зробити? Як проводити сходини чи сформувати гурток з нуля? Що таке «Пласт» взагалі і, яка його мета? Хто такі юнаки? Що чекає на виховника і як до цього ставитися, як робити батьківські збори, як важливо дотримуватися техніки безпеки? …І  дуже багато знань, необхідних у цій важливій нелегкій роботі з дітьми… Праця — скоріш, велика гра у суспільство, де виростають справжні громадяни. Загальна кількість проведених інструктажів — 25 годин, запрошених інструкторів — 16. А вечорами ми обговорювали проведений день і, навіть встигли помандрувати старовинною нічною Жовквою. Щиро вдячні  Луці Петровичу Павлюку, директору оздоровчого табору «Росинка» за підтримку матеріалами, книжками, солодким печивом та соками. Хочеться подякувати усім — кожному активному учаснику, кухарям, які нас смачно годували, організаторам, які сформували чудову команду, приймали і допомагали нам — без цього букету, не було би того ефекту! Приємно, бо є чим потішитися — адже є молоді люди, які прагнуть вчитися і робити нашу країну кращою. Виховання молоді — це майбутнє і сьогодення країни — України».

Жовква познайомилась із «Пластом» у силу своїх потреб і можливостей. Позитивні емоції та цікаві події від проведеного вишколу залишили свій слід серед молоді району. Поступово пластунський рух починає випускати свої пагінці на Жовківщині. Бачимо, що ідея нового патріотичного виховання прогресує,  з нею росте і любов до самореалізації та патріотичного обов’язку перед країною.

Віталій СЛУКА.