Головна Свято Жовква святкувала День міста

Жовква святкувала День міста

842
0

Тобі, моє рідне місто, найкращі зичення

Щорічно, в неділю, після Воздвиження Чесного Хреста, славна старовинна Жовква святкує і День міста, і празник на честь мученика Партенія, мощі якого зберігаються в храмі Пресвятого Ісусового Серця.

Два сонячних теплих дні жовківчани та запрошені гості веселилися, спілкувалися, молилися і втішалися з нагоди уродин. Програма була вельми насиченою. Адже, окрім традиційних заходів, проходив другий книгофест, який зібрав багатьох прихильників друкованого слова.

Отож, як годиться, у неділю зранку в усіх храмах Жовкви служилася Свята Літургія
на славу міста та мирне життя його мешканців. Так,  у монастирі оо. Василіян  відправа проходила за участю єпископа Сокальсько-Жовківського Михаїла Колтуна,
губернатора Львівщини Олега Синютки, директора департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської ОДА Мирослави Туркало й очільників району Надії Щур, Романа Горбаня та мера міста Петра Вихопня. У своєму зверненні до вірян правлячий архієрей наголошував на вірі задля надії та любові до ближнього свого.

«Уславлена в віках», «гостинна, мудра, гарна».  Лише так відгукувалися про  древнє королівське місто. На головній його сцені, встановленій на площі Вічевій  — чудові слова про іменинницю: Жовква завжди прагнула жити у мирі, її вроджена мудрість дозволяла й дозволяє сьогодні збирати до єдиної родини людей різної віри, різних національностей, віку, статусу тощо. Жовква відкрита для тих, хто до неї з добротою та світлими помислами. У нашому місті звикли  жити, працювати, творити, виховувати дітей у любові й шані до рідної землі.

Якщо ти хоча б раз побував у Жовкві, то неодмінно захочеш повернутися до неї ще раз і ще раз. У цьому єдині були і виступаючі — голова Жовківської РДА Надія Щур,
і мер міста Петро Вихопень.

Також цікавими для гостей та жителів міста були виставка-продаж широкого асортименту книг від українського видавця, зустрічі з авторами, з книжковими героями, книголотерея та відзначення авторів і видавництв за участь у святі.

Учасники  книгофесту та гості мали змогу подивитися на вітальний танець від хореографічного колективу «Айседора», запальний танець «Книжковий рок-н-рол», музичну фієсту від учасників колективу дитячого центру «Росинка», презентацію творчої майстерні заслуженого тренера України з важкої атлетики, відомого спортсмена, засновника видавництва “Вісім лапок”, автора серії казок “Веселі пригоди Бровка та Мурчика” Олександра Зімби, гумористичний «Батальйон Бишків-Пирятин», авторське читання молодого репера Романа та тематичне привітання від театру Народного дому Куликова “КУЛИК”.

Варто зазначити, що, окрім читачів, учасниками “Книгофесту” стали визначні українські діячі. Серед них — український поет, прозаїк, публіцист, громадський, політичний та державний діяч, доктор філософії в галузі політології, народний депутат України I скликання, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, президент Міжнародної організації “Союз Чорнобиль”, перший заступник Голови Національної спілки письменників України — Володимир Шовкошитний, голова НСПУ Ігор Гургула, голова фестивалю «Книжкова толока» Люба Хомчак, заслужений працівник культури Укра-їни, директор книготорговельної фірми “Книжкові джерела” Михайло Ватуляк.

У вечірній час численних глядачів розважали Роман Скорпіон, Василь Юрочко,
Павло Табаков, Євгенія Таранюк і неперевершений гурт «Дикоbrass». Жовківчани та
гості ще довго забавлялися, веселилися. 

Зоряна ГУМНИЦЬКА