Головна Свято Життєвими шляхами Тараса

Життєвими шляхами Тараса

408
0

Сивим попелом забуття припорошує час багато подій. Та є такі події в історії нашого народу, що ніколи не зітруться з пам’яті поколінь. І знову Шевченкова весна прийшла на нашу землю та принесла святкування 203-ї річниці з дня його народження. Коли після холодної зими на поріг ступає березень, ми знову і знову йдемо до Тараса. Хто іде з квітами до пам’ятника, хто вкотре розгортає вічно актуальний “Кобзар”, хто просто пригадує з дитинства відомі рядки поезій.

«Життєвими шляхами Тараса» — під такою назвою  розпочався  виховний захід зі вшанування пам’яті Великого Кобзаря у Новоскварявській ЗОШ І-ІІІ ступенів.  У підготовці та проведенні  свята взяли участь учні 5-10 класів та вчителі  під керівництвом заступника з виховної роботи Г. З Якимів. Учні школи декламували поезії, присвячені  життю та творчості Т. Г. Шевченка. Вони дали змогу усім присутнім поринути у спогади про важкі роки славетного Кобзаря, прислухатися до шевченківської думки, вклонитися світлій пам’яті поета, а також побажали, щоб вогонь душі великого поета запалив у наших серцях  іскру віри, надії, любові до рідної землі, українського слова. Минуло багато років від дня народження Т. Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідчення цьому — авторський вірш учениці 10 класу А. О. Бей «Ні, Тарасе, тебе не забули». Вчителі школи Н. М. Бей, Г. З. Якимів, Л. З. Бакум, Н. В. Яворівська, С. В. Іванюк виконали пісні на вірші безсмертного Кобзаря «Реве та стогне Дніпр широкий», «Учітеся, брати мої», «Така її доля», «Спи, Тарасе».

Виховний захід закінчився спільним виконанням учасниками свята пісні «Заповіт». Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь — допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

Наталія ДАНИЛІВ,
вчитель української мови та літератури Новоскварявської ЗОШ І-ІІІ ступенів.