Головна Звернення Громада Дублян не дала судовому виконавцю незаконно виселити міську раду з приміщення

Громада Дублян не дала судовому виконавцю незаконно виселити міську раду з приміщення

287
0

11 червня судовим виконавцям не вдалося примусово виселити Дублянську міську раду із займаного приміщення. Громада навіть не впустила виконавчу службу на поріг. Люди ще раз нагадали керівництву Львівського національного аграрного університету, що, виселяючи міську раду, вони зневажають громаду, а цього мешканці Дублян терпіти не збираються.

Ще за годину до приходу судових виконавців під стінами мерії зібралося близько трьох сотень місцевих жителів. Дублянці обурені, кажуть, що університет і так володіє найкращими приміщеннями та землями в місті, але межею зухвальства керівництва університету стало виселення міської ради, яка від свого створення перебувала у цьому приміщенні.

Зрештою, о 10.30 таки прибув представник Державної виконавчої служби Тарас Павлишин, проте громада разом із депутатами Дублянської міської ради перекрили вхід до приміщення. Підтримати дублянців прибув голова Жовківської райдержадміністрації Богдан Юрдига, депутати районної ради від ВО «Свобода», а також обласний депутат Володимир Тістик.

Перед громадою виступив міський голова Василь Попович, який повідомив, що виселення міської ради є неправомірним, оскільки університет не є власником цього приміщення, а лише балансоутримувачем. Це підтвердив і перший проректор аграрного університету Віталій Боярчук, який разом із проректором Іваном Корчинським прибули відстоювати позицію ЛНАУ. Однак громада очікувала побачити реального керівника вишу – ректора Володимира Снітинського, адже саме він, за словами судового виконавця, має повноваження відкликати виконавче провадження та відмовитися від своїх претензій на зазначені приміщення. Та чекали Володимира Снітинського марно, він не з’явився ні на заплановане виселення, ні для участі в нараді, яка стосувалася цього питання.

Нарада за участі заступника начальника відділу Департаменту науково-освітнього забезпечення Міністерства аграрної політики Костянтин Самойленка, першого заступника голови ЛОДА Йосифа Ситника, голови Жовківської РДА Богдана Юрдиги, міського голови Василя Поповича, проректора ЛНАУ Івана Корчинського та представників громади таки відбулася в сесійній залі міськради. Після обговорення ситуації, що склалася довкола виселення міськради, представник Міністерства агрополітики Костянтина Самойленко пообіцяв доповісти про результати наради Міністру агрополітики Ігорю Швайці та відбув у столицю шукати шляхи вирішення проблеми.

ДЕПУТАТИ ОГОЛОСИЛИ  РЕКТОРУ БОЙКОТ

Невдовзі в цій же сесійній залі депутати Дублянської міської ради зібралися на позачергову сесію.

Напрацюванням сесії стало ухвалення семи рішень, серед яких звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо зобов’язання керівництва Львівського національного аграрного університету відкликати виконавче провадження про примусове виселення Дублянської міської ради із займаних приміщень, а також щодо звільнення ректора Львівського національного аграрного університету Снітинського В. В. із займаної посади у зв’язку з систематичними утисками прав громади міста Дубляни.

Варто зауважити, що наведені рішення депутатського корпусу одностайно підтримала громада міста. У неділю, 15 червня, відбулося народне віче «Дубляни – місто для громади», учасники якого ухвалили резолюцію з підтримкою згаданих рішень сесії міськради.

Мешканці Дублян пояснюють, що часи, коли громада могла терпіти свавілля університету залишились у минулому. Сьогодні вони вимагають забезпечення їхніх законних прав та не збираються коритися новітнім феодалам.

На віче також прибули голова Жовківської РДА Богдан Юрдига, депутати Жовківської райради, а ще сільські голови Грибович – Ігор Питель і Гряди – Михайло Василина.

У своєму виступі міський голова Василь Попович наголосив, що університет насправді не зацікавлений у згаданих приміщеннях, а використовує їх виключно для отримання частини земель колишнього Дублянського учгоспу. Проте мер запевнив, що ці землі є чи не єдиною можливістю для розвитку міста. Передавати ці землі університету, який не в змозі обробляти навіть власні площі, є злочином проти громади Дублян, – наголосив міський голова.

ДОРОЖНЯ КАРТА ПОГОДЖЕНА ДО ВИКОНАННЯ

У п’ятницю, 13 червня, міський голова Дублян Василь Попович відбув у відрядження до Міністерства аграрної політики та продовольства України для з’ясування обставин справи та напрацювання шляхів вирішення проблеми протистояння ЛНАУ та міської влади.

За словами міського голови, за день роботи у Міністерстві вдалося напрацювати дорожню карту тристоронньої співпраці між Міністерством агрополітики, Дублянською міськрадою та ЛНАУ щодо передачі об’єктів соціальної інфраструктури на баланс Дублянської міської ради. На сьогодні відомо, що цю тристоронню угоду підписали всі учасники робочої групи, в тому числі ректор ЛНАУ Володимир Снітинський.

Якщо передача будинку побуту може відбутися уже найближчим часом, то процедура передачі будівель міської лікарні та гуртожитку №5 у комунальну власність громади міста повинна пройти кілька етапів. Насамперед необхідно провести інвентаризацію цих об’єктів для остаточного визначення їх статусу. Далі університет повинен виготовити свідоцтво про право власності на ці будівлі, а вже потім звернутися до Мінагрополітики з проханням передати ці об’єкти у власність Дублянської міської ради.

Таким чином, перший рішучий крок до вирішення проблеми вже зроблено. Громада щиро сподівається, що така тристороння співпраця буде конструктивною та дозволить захистити законні права місцевих мешканців.

Наш кореспондент.