Головна Звернення Організаційні питання діяльності: частина перша

Організаційні питання діяльності: частина перша

165
0

Минулого четверга відбулася позачергова 2-га сесія Жовківської районної ради VII-го демократичного скликання, яку провів голова районної ради Роман Горбань. До початку роботи зареєструвались 43 депутати із 45 обраних. Районні обранці сконцентрували увагу на організаційних моментах,  питання яких були внесені у представлений порядок денний.

Голова райради поінформував про втрати двох мешканців району у зоні АТО. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв Василя Богуша з Потелича й Олега Кубри з Надичів, котрих з почестями поховали напередодні. 

Від сумного депутати перейшли до приємного. Привітання линули Марії Деревінській, яка у міжсесійний період святкувала день народження.

Роман Горбань зачитав заяви, які надійшли на його ім’я, щодо створення депутатських фракцій у Жовківській районній раді. У фракцію ПП ВО «Свобода» у нинішньому скликанні законодавчого органу Жовківщини входить 6 депутатів, очолює її Богдан Юрдига, у фракцію ПП «Громадянська позиція» — 5 обранців на чолі з Юрієм Дубневичем. Від ПП «Об’єднання «Самопоміч» в одноіменній фракції працюватиме 5 депутатів з головою Оксаною Калиняк, від ПП «Народний контроль» — 4 депутати (голова Ігор Михняк), від ПП «Укроп» — 3 депутати (Василь Сало),  від ПП ВО «Батьківщина» — 6 депутатів (Андрій Домінік),  від ПП «Наш край» — 3 депутати (Роман Хом’як). Найбільшою депутатською фракцією Жовківської районної ради у кількості 13 чоловік є ПП БПП «Солідарність», її очолила Надія Щур.

У зв’язку зі зменшенням чисельності депутатів районної ради з 90 чол. до 45 чол. зменшено і кількість постійних комісій Жовківської районної ради.  Тепер працюватиме 9 постійних комісій.  Депутат Б. Юрдига зауважив, що від ВО «Свобода» було подано пропозицію про внесення його прізвища у склад комісії з питань бюджету і фінансів. Натомість у проекті рішення її не враховано, а у переліку членів вищезазначеної комісії фігурує прізвище іншого представника фракції ВО «Свобода» Любові Орищин. Голова райради поінформував, що зміни у формуванні депутатських комісій внесені з його особистої ініціативи. Так як Л. Орищин – працівник фінансової служби районної ради, то її включено у комісію з питань бюджету і фінансів для володіння ситуацією у районі. А Б. Юрдигу натомість —  у комісію з питань земельних відносин, комунального майна та містобудування.

Б. Юрдига просив депутатів все ж підтримати його пропозицію про склад комісії з питань бюджету і фінансів, але після голосування лічильна комісія оголосила лише 6 голосів «за». Голова фракції все ж обіцяв відвідувати засідання комісії з питань бюджету і фінансів і вивчити юридичний аспект  такого рішення.

Депутати проголосували вцілому за склад та голів постійних комісій Жовківської районної ради VII – го демократичного скликання, Президію Жовківської районної ради. Відповідно до чинного законодавства, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Надія Солтис озвучила пропозицію про присвоєння голові районної ради п’ятого рангу посадової особи місцевого самоврядування, посада якого відноситься до 3-ї категорії класифікації посад, враховуючи більше 23 років стажу державної служби. Районні обранці підтримали таку пропозицію.

При розгляді питання про встановлення умов оплати праці голові і заступнику депутат Микола Кожушко запропонував встановити стовідсоткове преміювання, враховуючи нинішній курс долара (за попередньої каденції премія становила 60 відсотків). На таку пропозицію депутат Богдан Юрдига зауважив, що курс іноземної валюти треба враховувати при виплаті зарплати вчителям, медикам, учасникам АТО, стипендій і пенсій. Роман Горбань звернув увагу, що депутат випередив голову про недоречність збільшення преміальних у нинішніх умовах. Цю думку підтримала і депутат Надія Щур. Тож після голосування обумовлено умови оплати праці голови і заступника районної ради.

Начальник відділу правового та організаційного забезпечення діяльності ради Ірина Іващук поінформувала про помічників-консультантів депутатів районної ради. Кожен обранець районної ради може мати п’ять помічників на громадських засадах, яким видається посвідчення.

Розглянувши запропоновані питання порядку денного, голова райради оголосив сесію незакритою. Свою роботу депутати продовжать у другій-третій декаді грудня, саме тоді прийматимуть бюджет району на наступний рік.

Уляна Лащівська.