Головна Звернення Від героїв черпаємо сили

Від героїв черпаємо сили

210
0

21 листопада в Дублянах відзначили річницю Революції Гідності. Громада зібралася на віче біля пам’ятного знаку Небесній Сотні, щоб віддати шану героям Майдану та помолитися за мир у нашій державі.

Отець Іван (Сас) відслужив Панахиду за душі невинно вбитих оборонців Гідності і Свободи. Дякуючи матері героя Небесної Сотні Анатолія Жаловаги за те, що виховала такого достойного патріота, отець Іван також звернувся до громади: «Без перебільшення, доля України — в наших руках. Ми будемо жити добре лише тоді, коли поміж нас буде любов і взаємопідтримка, співчуття і розуміння. Шкода, що
цього року в Дублянах не зібрався кількатисячний майдан, як це могло би бути. Бо участь у таких заходах — це, перш за все, демонстрація своєї чіткої позиції. Ми не повинні замикатися в своїх домівках, а особливо в своїх серцях, бо так стаємо більш вразливими для ворога. Навпаки, ми повинні бути щирими, відкритими та одностайними. Тільки так зможемо будувати вільну Україну, де пануватиме мир і благополуччя».

Біля пам’ятного знаку Небесній Сотні була освячена пам’ятна дошка герою Анатолію Жаловазі, яку встановили за меценатства депутатів Дублянської міської ради Ганни Гулій та Ярослава Шостака.

Міський голова Дублян, свободівець Василь Попович, звертаючись до присутніх, зазначив: «Ми сьогодні стоїмо біля пам’ятного знаку Небесній Сотні, дивимося у вічі цим щирим, благородним людям, які заплатили за перемогу найвищу ціну. Кожен з нас може запитати себе, а в чому ж перемога, якщо в державі криза і на сході України війна? Але перемога є. Ми подолали режим Януковича, цю нечестиву владу, яка знущалася з людей, грабувала нас, позбавляла можливості розвитку. Цю перемогу не можна виміряти безвізовим режимом чи зоною вільної торгівлі, наша перемога є особливо цінною, бо дозволила нам повірити в себе. Боротьба на Майдані об’єднала наш народ і перетворила його в могутню європейську націю. Ми ще раз відчули, що можемо надіятися тільки на власні сили, але якщо всі сили українців об’єднані, — то ми непереможні. Революція Гідності відкрила для нас можливість побудувати вільну, демократичну, соборну Україну, де панує мир і добробут. І цю можливість ми зобов’язані використати. Пам’ятаймо наших героїв і будьмо достойними згадувати їхні імена!».

Учителі та вихованці Дублянської школи підготували виступи та поезію, присвячену Революції Гідності. Народний хор «Відродження» під керівництвом Наталії Федини виконав патріотичні пісні та молитву за Україну.

ПАМ’ЯТЬ, ЯКУ НЕ СТЕРТИ ЧАСОМ

22 листопада в місті Дубляни, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, громада зібралася на скорботне віче, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій.

Отець Володимир (Високінський) та отець Іван (Сас) відслужили поминальний Молебень та Парастас. Люди запалили лампадки та вшанували пам’ять невинно загиблих братів і сестер-українців хвилиною мовчання.

Звертаючись до присутніх, отець Володимир наголосив на важливості пам’яті та молитви за загиблими: «Ті трагічні сторінки нашої історії ми не маємо права забути, ми повинні навчати своїх дітей, онуків молитися за жертв Голодомору. Вони найбільше потребують нашої молитви. Під час Голодомору люди гинули тисячами щодоби. Коли багата на хліби Україна штучно перетворилася на голодне пекло, не було кому молитися за мертвих. Тому молімо Господа, щоб душі наших братів-українців віднайшли спокій у небі, а наша земля більше ніколи не зазнала такої трагедії».

Перед громадою виступив депутат Жовківської районної ради, свободівець Ігор Іванюк: «Сьогодні ми вшановуємо тих людей, яких нещадно нищила більшовицько-комуністична машина. Але часто історія замовчує, що причиною геноциду стали масові протести акції селян проти колективізації. Чомусь історики, описуючи ті трагічні події Голодомору, намагаються сформувати в нашого народу психологію жертви. Натомість, як тоді, так і тепер, ми пересвідчуємося, що українець є, насамперед борцем. Українець завжди непримиримо відстоював свою честь та гідність, свою землю та свободу. Цей дух боротьби зберіг і відродив нашу націю. Майже століття тому ми зазнали найважчих втрат, але, навіть після цього не припинили відчайдушної боротьби за правду і за свою державу. Тому, я не маю сумніву, що і сучасні випробування нам вдасться подолати. Ми зміцнимося внутрішньо, щоб подолати зовнішнього ворога та відродити свою державу для майбутніх поколінь».

ЩО ОБІЦЯНО – ТЕ ЗРОБЛЕНО

23 листопада голова Дублянської міської ради Василь Попович звітував про свою роботу в селі Малі Підліски.

Хоча цей рік видався доволі важким із фінансової точки зору, проте всі заплановані проекти завершити таки вдалося. Так, навесні біля школи було встановлено сучасний дитячий майданчик. Відремонтовано та підготовлено до зими вуличне освітлення (замінені ліхтарі, лампи). А найголовніше, в Малих Підлісках збудована дорога з асфальтним покриттям. На капітальне будівництво вулиці Шевченка було витрачено 470 тис. грн., з них 155 тис. — з обласного бюджету, а решта 315 тис. — з бюджету Дублянської міської ради. Також частково було відремонтовано вул. В. Чорновола.

Щодо гострих питань, які порушувалися під час зустрічі з громадою, було й вирішення земельних непорозумінь. Уже 5 років тривають судові справи щодо кварталу індивідуальної житлової забудови, який був розроблений ще за попередньої каденції на городах мешканців. Для якнайшвидшого віднайдення компромісу між сторонами міський голова запропонував шляхи вирішення проблеми. На сьогодні земельна документація зі змін меж населених пунктів сіл Малі Підліски та Ситихів виготовлена і перебуває на погодженні у Львівському національному аграрному університеті. Коли ж будуть затвердженні зміни меж населених пунктів, – з’являться вільні ділянки, які можна буде виділити тим мешканцям, які залишились без землі.

Під час звіту Василь Попович також розповів про перспективи розвитку села. Згідно із новим затвердженим генеральним планом, у Малих Підлісках передбачено розроблення кварталів забудови соціально-інфраструктурного та індивідуального секторів. У соціальному секторі передбачено будівництво нової школи, дитячого садочку та Народного дому. Тому є сподівання, що в майбутньому вдасться успішно реалізувати всі ці проекти та покращити умови проживання мешканців.

Віталія ТЕРЛЕЦЬКА.