Головна Звернення Крок у наступний рік: прийнято бюджет

Крок у наступний рік: прийнято бюджет

233
0

У  четвер, 17 грудня, у сесійній залі Жовківської районної ради продовжила роботу позачергова 2-га сесія VII-го демократичного скликання під керівництвом голови районної ради Романа Горбаня, за участю голови РДА Надії Щур, заступника голови ради Алли Жук, депутатів, керівників відділів та управлінь, сільських, селищних та міських голів, запрошених.

Зі змінами та доповненнями районними обранцями був затверджений порядок денний, що вміщував понад чотири десятки важливих питань.

Знаково, що у процесі злагодженої роботи було прийнято бюджет району на 2016 рік. Начальник фінансового управління Жовківської РДА Галина Вус доповіла, що у 2016 році передбачається отримати базової дотації в сумі 33172200,00 грн; до загального фонду субвенцій з державного бюджету в сумі 212359600,00 грн, з них: освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 147881000,00 грн, медична субвенція – в сумі 64478600,00 грн.

Видатки загального фонду районного бюджету на 2016 рік складуть 298159600,00 грн, спеціального фонду бюджету – 5474800,0 грн. Із загальної суми видатків районного бюджету видатки на заробітну плату з нарахуваннями установам, що фінансуються з районного бюджету в сумі 24133400,00 грн, що складає 80,9 відсотків до загального об’єму видатків на оплату енергоносіїв та комунальних послуг 27804300,0 грн та на оплату капітальних видатків 621500,0 грн.

Загальний обсяг видатків на культуру з районного бюджету на 2016 рік визначено в сумі 29450000,0 грн ( в тому числі на кінематографію – 300000,0 грн). На соціальний захист населення передбачено видатки в сумі 5906900,00 грн. На фінансування фізичної культури та спорту передбачено видатки в сумі 1418000,0 грн. Резервний фонд районного бюджету обраховано в сумі 100000,0 грн.

Також було внесено зміни до показників районного бюджету Жовківського району на 2015 рік.

На сесії було  прийнято зміни до ряду важливих програм, в тому числі і цільових, а саме: до Програми накопичення Жовківського району резерву матеріально-технічних ресурсів для запобігання і ліквідаціі наслідків ймовірних надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру на 2015 рік, до Програми підтримки органів виконавчої влади Жовківського району на 2015 рік, до  районної цільової Програми «Соціальна робота, послуги та підтримка сімей, дітей та молоді» на виконання централізованих програм та заходів Жовківського районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді на виконання державних, обласних та регіональних програм щодо дітей, сімей та молоді;  до цільової  Програми «Сімейне оздоровлення та відпочинок дітей дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та прийомних сімей». Також було затверджено Програму соціальної допомоги учасникам бойових дій УПА на 2016 рік (всього у районі їх 38 осіб, що на 10 менше, ніж минулоріч), Програму «Одноразова грошова допомога особам, яким виповнюється сто і більше років», централізовану Програму та заходи федерації футболу, цільову Програму підтримки кіновідеомережі у Жовківському районі на 2016 рік, цільову Програму централізованих заходів відділу культури і туризму Жовківської РДА на 2016 рік, районну цільову Програму з питань охорони культурної спадщини та туризму Жовківської РДА на 2016 рік, централізовану Програму та заходи установи дитячо-юнацьких спортивних та молодіжних клубів Жовківського району на 2016 рік, Програму накопичення резерву матеріально-технічних ресурсів для запобігання та ліквідаціі наслідків ймовірних надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру на 2016 рік, Програму реконструкції системи централізованого оповіщення Жовківського району на 2016 рік, Програму забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, путівками на санаторно-курортне лікування на 2016 рік, Програму одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, згідно з розпорядженням голови Жовківської РДА на 2016 рік, Програму одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам згідно розпоряджень голови Жовківської районної ради на 2016 рік, централізовану Програму та заходи сектору молоді та спорту Жовківської РДА  щодо розвитку фізичної культури та спорту у Жовківському районі на 2016 рік, Програму підтримки КП «Редакція газети «Відродження» на 2016 рік.

Новим і не менш важливим за інші було питання про причини відсутності депутатів Жовківської районної ради на попередньому пленарному засіданні позачергової 2-ї сесії Жовківської районної ради (додамо, що присутність районних обранців на сесійних засіданнях є вкрай необхідною для прийняття рішень особливо тепер, коли їх кількість, відповідно до чинного законодавства,  зменшилась удвічі). На цьому важливому організаційному моменті наголосив окрім доповідача – голови постійної комісії з питань законності, правопорядку, дотримання прав людини, захисту прав споживачів, депутатської етики та регламенту Андрія Козенка – й сам голова районної ради. Роман Горбань сказав, що на наступних сесійних засіданнях сподівається бачити усіх, без винятку, депутатів, що прийшли у районну раду працювати для громадян Жовківщини.

Відрадно, що  стовідсоткову підтримку голосів дістали офіційні заяви  депутатів Андрія Домініка, голови фракції ВО «Батьківщина» (до голови облради про створення постійної депутатської комісії з питань АПК у Львівській облраді), Оксани Калиняк, голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» (до Верховної Ради та Президента України про підтримку повторних виборів Криворізького міського голови) та Богдана Юрдиги, голови фракції ВО «Свобода»  (до Верховної Ради України щодо діяльності  уряду Арсенія Яценюка).

Надія БАЙБУЛА.