Головна Звернення Відбулася перша сесія Жовківської районної ради вже VII демократичного скликання

Відбулася перша сесія Жовківської районної ради вже VII демократичного скликання

258
0

Наприкінці жовтня свідомі громадяни нашої країни вже всьоме обирали депутатів до місцевих рад, а також сільських, селищних та міських голів. У цьому році населення Жовківського району досить активно проявило себе на виборах, і до виборчих дільниць завітало майже 60 відсотків виборців, незважаючи на те, що у більшості регіонів України явка виборців була меншою, ніж 50 %.

У вівторок, 24 листопада, у великому залі районної ради відбулася перша сесія Жовківської районної ради вже VII демократичного скликання, яку відкрила голова Жовківської районної виборчої комісії Д. С. Худик. Дарія Степанівна оголосила список усіх 45 депутатів та порядок денний сесії. З напутніми словами до депутатів звернулись священнослужителі жовківських храмів о. Петро Бранець, настоятель церкви  Праведного Лазаря, і о. Михайло Ткачів, синкел Сокальсько-Жовківської єпархії, та поблагословили на плідну роботу народних обранців.  Хоча сама сесія і тривала кілька годин, найнапруженішим був розгляд питання про обрання голови районної ради. Після обрання президії засідання з представників політичних сил, які представляють у раді п’ять і більше депутатів та створення лічильної комісії, депутати зайнялися підготовкою до таємного голосування для обрання голови ради. Зокрема було висунуто 2 кандидатури на посаду голови Жовківської районної ради:

Р. В. Горбаня та Б. В. Юрдигу. Кожному з них було надано слово, внесено їхні прізвища у бюлетень. Результати голосування оголосила голова лічильної комісії М.Б. Деревінська. Більш, ніж дві третини від складу депутатського корпусу підтримали Романа Васильовича Горбаня (36 голосів проти 8, один не підтримав жодного), представника ПП БПП «Солідарність». Роман Васильович запросив усіх депутатів долучитися до спільної праці – розвитку району, незважаючи на партійні кольори. Також новообраний голова району зауважив, що докладе усіх зусиль, аби робота Жовківської районної ради була результативною.

Голова районної ради VI скликання Т. І. Швай привітав свого наступника з обранням на цю відповідальну посаду та побажав Роману Васильовичу витримки і мудрості в ухваленні рішень в інтересах громади.

Далі сесію провадив Р. В. Горбань і висунув кандидатуру на посаду заступника голови райради – А. І. Жук, від ПП ВО «Батьківщина». Кандидатуру Алли Іванівни депутати підтримали 37 голосами.

Останнім питанням порядку денного депутати розглянули створення 11 депутатських комісій. Депутат Б. В. Юрдига вніс слушну пропозицію про скорочення кількості постійних комісій. Адже зараз у раді працює не 90, а 45 депутатів. Відтак депутати підтримали цю пропозицію та розглянуть її на наступній сесії.

На цьому Р. В. Горбань оголосив сесію закритою.

Євген ВЕГЕРА.