Головна Звернення Відбулась урочиста сесія Жовківської міської ради сьомого скликання

Відбулась урочиста сесія Жовківської міської ради сьомого скликання

254
0

19 листопада відбулась урочиста сесія Жовківської міської ради сьомого скликання, на яку були запрошені представники громадсько-політичного життя міста, керівники підприємств та установ.

Розпочалась сесія зі спільного виконання Державного Гімну України. До молитви й благословення на добру і плідну працю в єдності новообраних представників жовківської громади закликав настоятель храму Праведного Лазаря о. Петро Бранець, який разом із священнослужителем храму Пресвятого Ісусового Серця о. Терентієм Довганюком освятили початок роботи.

Першим питанням порядку денного було озвучення головою міської виборчої комісії Євгеном Костюком офіційної інформації про підсумки виборів, визнання повноважень міського голови Жовкви та депутатів Жовківської міської ради. Отже, міським головою міста Жовкви обрано Петра Вихопня, а до  міської ради сьомого скликання увійшло 26 депутатів, які стовідсотково були присутні на сесії.

Далі Євген Костюк оголосив результати виборів депутатів. Депутатський корпус складається з 14  представників чоловічої статі і 12 –  жіночої. Середній вік депутатів – 41 рік. Наймолодшим депутатом скликання є 31-річний Тарас Шняк. 11 депутатів мають досвід роботи в раді попередніх скликань, ще 15 – обрані вперше. Тобто нинішній склад міської ради оновився більш, як наполовину. Найбільшого досвід має Юрій Яковук, який обирається депутатом уже четверту каденцію.

Відтак після урочистої частини розпочався розгляд питань порядку денного. Спочатку депутати  затвердили лічильну комісію. Далі  розглянуто питання про обрання секретаря міської ради.

Як зазначив міський голова, свої кандидатури на цю посаду подали сім депутатів ради. Перевагу Петро Богданович віддав Зеновію Креховцю, який обирався до міської ради минулої каденції,  відзначивши його як морально-християнкські якості,  так і депутатську активність та дисциплінованість. Новообраний депутат отримав найбільшу довіру у своєму окрузі. За нього віддали голоси 54 відсотки виборців. При обговоренні цієї кандидатури особливих суперечностей не виникло, однак за результатами таємного голосування, пан Зеновій не набрав необхідної кількості голосів. Можливо, свою роль тут відіграла велика кількість претендентів на цю посаду.  До розгляду цього питання на наступній сесії депутати домовилися створити погоджувальну раду, до якої делегували по одному представнику від кожної політичної партії.

Питання про обрання членів виконкому міської ради, за рішенням депутатів, було знято з порядку денного, позаяк велася дискусія про його кількісний склад. На розгляд сесії було запропоновано 28 кандидатур. Враховуючи попередній досвід роботи, зібрати кворум при такій кількості членів виконкому дуже важко. Тому міський голова запропонував обирати виконком щонайбільше із 19 осіб. Під час обговорення цього питання депутатами була внесена пропозиція про обрання виконкому в кількості 12 осіб, яка і набрала більшість голосів. Затверджувати членів виконкому міської ради будуть на наступній сесії.

Шляхом об’єднання депутати скоротили кількість постійних комісій ради із шести до п’яти. До наступної сесії кожен має визначитися, у якій комісії має намір працювати, де і буде затверджено їх персональний склад.

Євген ВЕГЕРА.