Головна Звернення Відбулися гаївки у Сопошині

Відбулися гаївки у Сопошині

403
0

У день світлого свята Воскресіння Христового в парафії с. Сопошина діти та молодь за давнім українським звичаєм водили гаївки біля храму Собор Пресвятої Богородиці.

Гаївки у християнській традиції відтворюють радість Воскресіння Христового та приходу весни. Воскресіння Христове – найбільше і найсвітліше свято усього християнського світу, багате не тільки величними Богослужіннями, радісними співами і глибоко символічними обрядами, але й  народними звичаями.

Після тривалого Великого посту молодіжні забави, грайливі пісні особливо оживляли кожну місцевість, особливо сільську. На Великдень, поснідавши свяченим яйцем, паскою із великоднього кошика, прийшла до церкви молодь, й не лише, водити гаївки. Батьки, діди та діти групувались довкола – милувалися. Слід зазначити, що організували святкування завідувач Народного дому с. Сопошина О. Клепач та Л. Чубай разом із настоятелем храму отцем Ярославом Петрухою, котрий дав ідею ще й залучити старше покоління, згадати давні традиції водіння веснянок. Усі стукались крашанками і славили піснями Воскресіння Христа.  

Діти співали, танцювали, бавилися, інсценізували "Воскресіння Христа із гробу". Як зазначив о. Ярослав, у гаївках є особливий вияв радості Воскресіння Христового, й тому надалі варто залучати дітей до церковних свят, щоб традиції святкування передавалися із покоління в покоління.

Яніна Тарасів.