Головна Звернення Вулиці у Жовкві – їх врешті полагодили

Вулиці у Жовкві – їх врешті полагодили

334
0

"Ні для кого не дивина, що дороги в нас нікудишні. І виглядає, що ми вже навіть звиклися до цього. Долаючи глибокі вибоїни, яких щоразу додається, чи то власною, чи службовою автівками, не кажучи вже про громадський транспорт, мимоволі стаємо учасниками руху, який прямолінійним назвати — язик не повернеться", — так розпочинався один із матеріалів, недавно надрукований у нашій газеті.

І здавалося, що проблемі тій з місця не зрушити. Втім, бодай наприкінці року, світло в кінці тунелю для Жовкви таки зажевріло. Напередодні останніх виборів деякі вулиці у Жовкві набрали пристойного вигляду. Їх врешті полагодили.

Наш люд, за звичкою, одразу зробив висновки: якийсь кандидат у депутати вирішив переманити на свій бік частину виборців. Однак, з’ясувалося, така версія хибна. Як повідомив заступник Жовківського міського голови Роман Щур, до ремонту доріг доклалася мерія, використавши кошти, які, через відомі минулорічні казначейські блокування, використані не були. Для ремонту обиралися вулиці, що були в найгіршому стані. Відтак капітальних змін зазнала частина шляху вулиці Вокзальної, на що витратили в сумі державним та місцевим фінансуванням понад півмільйона гривень.

Ця частина дороги, за словами Романа Щура, дозволить дещо зняти автомобільну напругу в центрі міста, як тепер вона стала "проїзною". Особливо це стосується важкого транспорту. До того ж, суттєвих змін зазнали узбіччя відновленого сполучення: керівники прилеглих установ облаштували водостоки, обрізали дерева тощо.

Ще одна вулиця — Винниківська, що в центрі Жовкви, несла найбільше транспортне навантаження (через неї курсували всі маршрутки равського та крехівського напрямку). Відтинок цієї вуличної дороги ще раз показав, що його впродовж 2011-2012 років латали дарма (застосовуючи так званий ямковий ремонт), бо вибоїни там хіба що збільшились. Тільки теперішній капітальний ремонт зробив транспортне полотно таким, яким воно має бути. І коштував він понад 150 тисяч гривень.

А поточний (частковий) ремонт зроблено на вул. Дорошенка. Частини вуличного покриття, що найбільше дратували водіїв, знесені і заасфальтовані поновому так званим планшетним способом.

Долучились до так необхідних дорожніх робіт працівники ШРБУ-65 (Львів), де керівником Леся Магера. Переваги використання цієї служби у тому, що управління виготовляє асфальтну суміш на власному заводі, це значно її здешевлює.

На черзі — вулиця Срібна, вимостити яку бруківкою береться ПП "Рома".

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.