Головна Звернення Жовква матиме чистий парк

Жовква матиме чистий парк

330
0

Приємно вразила мешканців міста поява людей у помаранчевих жилетках та з мітлами й граблями у руках, що порядкували у міському парку на межі з вулицею С. Бандери. Вони  громадили підгниле листя та дрібні гілки, що роками накопичувалися  попід деревами. Цей товстий шар перешкоджав навесні пробиватися молодій траві, а ще щоразу після затяжного дощу з парку неприємно пахло перегноєм.

До очищення території, окрім чотирьох комунальників, залучені ще й десятеро двірників, бо роботи – багато, і вона нелегка. Сформовані купи, а їх було десятки,  люди перекидали на вантажівку вручну. "Цьогоріч, — поділилася з нами начальник комунального підприємства Жовківського міського виробничого управління житлово-комунального господарства Євгенія Оверко, — міська рада виділила на прибирання парку 78,9 тис. грн. У планах – прибрати усю територію (до потічка, за яким територія МРЕВ та розважально-відпочинкового комплексу «Парк») та відновити лавки й встановити сміттєві урни вже до дня Христового Воскресіння".

Ще у травні 2011 року на сесії міської ради було ухвалено визнати парк Жовкви пам’яткою садово-паркового мистецтва «Замковий парк XVII ст. у м. Жовкві». Саме тому його необхідно охороняти, берегти та відтворювати. Бо має він високу історичну, наукову та природоохоронну цінність. Адже на території парку збереглося понад 70 видів цінних дерев.

Згодом запланована реконструкція парку й відтворення історичної елементної і видової повноти, коли парк прикрасять близько 400 (!) видів дерев, в тому числі екзотичних.

Надія Байбула.

Від редакції.  До підтримання чистоти у нашому парку та до збереження й охорони його маємо долучитися всі ми, наші діти. Адже, якщо не смітитимемо самі й робитимемо зауваження тим, хто це робить, –  буде чистіше. Звісно, ще не скоро переведуться ті, що п’ють пиво й відразу собі під ноги кидають пляшки чи бляшанки, одноразовий пластиковий посуд й інший непотріб, ламають лавки й урни для сміття. Але борімося з байдужими  нехлюями та хуліганами, і поволі їх ставатиме менше.