Головна Цікаво Ботулізм. Отруєння!

Ботулізм. Отруєння!

191
0

Управління Держпродспоживслужби в Жовківському районі інформує, що в Україні загострилась епідситуація щодо захворюваності на ботулізм. Останній випадок захворювання пов’язаний із вживанням риби «Лящ копчений», яку було придбано в супермаркеті Харківської області.

Випадки захворюваності ботулізмом почастішали й у Львівській області. За травень-червень поточного року зареєстровано 2 випадки ботулізму з 4-ма постраждалими. У минулому році в районі  зареєстровано 1 випадок. Захворювання пов’язані з вживанням домашньої консервації.

З огляду на те, що нині триває сезон домашнього консервування харчових продуктів,  то нагадуємо, що ботулізм – важке харчове отруєння бактеріальної природи. Факторами передачі збудників ботулізму можуть бути продукти, забруднені грунтом, в яких нагромаджуються токсини і живі мікроорганізми. Але найчастіше причиною хвороби є вживання в їжу інфікованої консервованої продукції (особливо домашнього виготовлення): м’ясні продукти, риба, гриби, овочі та фрукти. М’ясо може поражатися в процесі забою і розділення туші. Захворіти можна, якщо вживати в їжу консерви, де були закладені продукти неякісно помиті, або консервована продукція не пройшла достатньої термічної обробки. Збудник розвивається в безповітряних умовах. У консервах утворюється газ, з’являється неприємний запах, внаслідок чого деформується кришка консерви – бомбаж. Консервовані м’ясо, гриби домашнього виробництва перед споживанням краще всього відварити або добре просмажити.
У більшості випадків захворювання починається гостро: загальна слабість, біль голови, може бути рвота, розлад шлунку. Через декілька годин починаються специфічні ознаки: миготіння, двоїння в очах, параліч м’якого піднебіння, сухість в роті, глотці, порушується акт жування, ковтання. При найменшій підозрі на захворювання пропонуємо негайно звертатися до лікаря, і в жодному випадку не можна лікуватися самостійно в домашніх умовах.

Якщо кришка консерви вздута, то краще викиньте цей продукт і не ризикуйте своїм здоров’ям і здоров’ям дітей, рідних і близьких. Одночасно застерігаємо не купляти виготовлені в домашніх умовах консерви із риби, м’яса й інших продуктів харчування у приватних осіб у місцях несанкціонованої торгівлі.

Також інформуємо операторів ринку харчових продуктів про відповідальність, згідно з ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Галина ДЕМЧУК,
начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
управління Держпродспоживслужби в Жовківському районі.