Головна Цікаво У Львові відбувся Форум «Процес реформ в Україні: інституціоналізація»

У Львові відбувся Форум «Процес реформ в Україні: інституціоналізація»

193
0

7 червня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у межах ІХ Національного Експертного Форуму взяв участь у дискусійній панелі «Процес реформ в Україні: інституціоналізація».

Відтак Олександр Ганущин зупинився на трьох видимих реформах, проаналізувавши їх очима регіону.

«По-перше, це децентралізація. Про неї говорять як про найуспішнішу реформу упродовж останніх трьох років: як реформу міжбюджетних відносин, та змін в адмінтерустрої вкупі з посиленнм спроможностей місцевого самоврядування. На жаль, темпи добровільного об’єднання громад істотно уповільнюються. І, напевно, якщо станом на 2020 рік не буде політичної волі запустити цей процес в цілому в Україні шляхом прийняття Закону України “Про адмінтерустрій” то на жаль… Щодо міжбюджетних відносин – пряники, котрі роздавалися в процесі децентралізації для нових ОТГ в 2016-2017 роках потихеньку зникають, перетворюючись на батожки. Приміром, рішення Уряду, яке стосується всіх органів місцевого самоврядування, пов’язане з так званою монетизацією плечима місцевих бюджетів. Йдеться про те, що з 1 червня органи самоврядування мають передбачити кошти на кожного пільговика, який має право згідно із законами чи відповідно до постанов Кабміну, на безкоштовний чи пільговий проїзд громадському транспорті. На мою думку, це «вбиває» всіх однаково: як ОТГ, так і міста. На Львівщині цей процес важить приблизно 600 млн грн на рік – і це істотно зменшить видатки на розвиток», – сказав Олександр Ганущин.

Далі голова Львівської облради зупинився на реформі галузі безпеки. «Як волонтер, який регулярно відвідує Схід, можу констатувати, що армія зразка 2014-го і 2018-го – це як небо і Земля. Але, якщо на питання, які є на порядку денному армії сьогодні (перехід на натівську організаційно-штатну структуру та тактику, перехід на натівський калібр чи ні, повернутися до пенсійного забезпечення після 25 років несення служби чи ні, чи буде військове житло через 20 років служби чи ні) не давати відповіді, то оцей прогрес в армії і всіх правоохоронних органах дуже швидко призупиниться», – зауважив Олександр Ганущин.

І третя реформа, на якій акцентував очільник облради Львівщини, – це державні закупівлі. «Безперечно, запровадження системи ProZorro – великий позитив. Але сьогодні органи місцевого самоврядування при невеликих торгах (200 – 500 тис грн) стикаються з недобросовісними учасниками, які, наприклад, подаються на ProZorro за 500 – 1000 км від того регіону, де вони розташовані. Беруть аванси і зникають, а роботу виконувати нікому…», – констатував він.

Крім того, Олександр Ганущин розповів учасникам форуму про успішний досвід Львівщини в реалізації Програми проектів місцевого розвитку (мікропроектів).
«Навіть найкращий у світі закон з часом морально старіє і його треба коригувати. Як тільки ми перестанемо давати відповіді на виклики, продиктовані часом у якому живемо, то будемо вирішувати питання не розвитку, а поточного буття без стратегії», – підсумував голова Львівської обласної ради.