Головна Цікаво Вибір насіння баклажанів – запорука високого врожаю

Вибір насіння баклажанів – запорука високого врожаю

187
0
насіння баклажанів - як вибрати

Баклажан – досить поширена культура для українського регіону. Його вирощують не тільки для комерційних цілей, а й для власних потреб. Високої врожайності культури сприяють два фактори: родючий грунт і сприятливий клімат України. Але все-таки головна запорука успіху посівної кампанії – це якісний посевмат.

Опис культури

Баклажан належить до багаторічних рослин (сімейства пасльонових), відрізняється грушоподібної або кулястої формою, фіолетовим, темно-коричневим, червонуватим і навіть сіруватим відтінком з глянцевою поверхнею. Батьківщиною овоча вважається Індія. Культура характеризується високою плодючістю, хорошими смаковими і товарними якостями. Її вирощують як в теплицях, так і у відкритому грунті.

Вітамінно-мінеральний склад баклажана:

 • органічні кислоти;
 • пектини;
 • нікотинова кислота;
 • дубильні речовини;
 • ретинол;
 • нутрієнти (кобальт, цинк, марганець, алюміній, магній, натрій, залізо);
 • аскорбінова кислота;
 • вітаміни групи B.

Важливо пам’ятати: при неправильному зберіганні овоч здатний накопичувати токсичні речовини. Тому, наприклад, в середньовічній Європі його вживати боялися і, взагалі, вважали «божевільним яблуком». Сьогодні баклажани входять в повсякденний раціон наших співвітчизників – їх маринують, тушкують, солять, готують з них різні салати і цікаві закуски.

Мрія городника

Насіння баклажана з маркуванням F1 вважаються найкращим ПОСЕВМАТ. Вони набувають все добірні якості від «батьків» – їх отримують методом схрещування двох різних сортів. Цей процес здійснюється селекціонерами вручну і займає по часу до трьох місяців. Відповідно, ціна гібридів через витратною технології виробництва вище, ніж вартість звичайних сортів. Хоча великі витрати на посівний матеріал швидко окупляться високим урожаєм.

Завдяки технології схрещування двох «батьківських» ліній культур збільшується ймовірність того, що в результаті «потомство» останніх буде відрізнятися великим розміром з прискореним розвитком і ростом. В результаті все це сприяє підвищенню відсотка врожайності. Гібриди характеризуються рядом переважних особливостей:

 • гарною схожістю;
 • активним ростом;
 • стійкістю до інфекцій і шкідників;
 • адаптованість до кліматичних умов українського регіону;
 • засухостойкостью;
 • хорошим плодоношенням;
 • стійкістю до несприятливих умов навколишнього середовища.

Згідно з дослідженнями, гібриди поступово витісняють звичайні сорти насіння з ринку, так як серйозно випереджають своїх негібридних «родичів» за всіма показниками.

Як отримати якісну розсаду

Хоча насіння баклажанів добре адаптуються до кліматичних умов українських регіонів, все одно городникам слід дотримуватися деяких правил при вирощуванні культури:

 1. Якісна обробка ПОСЕВМАТ. Знезараження дозволяє поліпшити властивості насіння. Обробляють їх розчином перекису водню – на 1000 мл води беруть 30 мл засобу. Знезараження проводять близько 8-12 хвилин. Температура розчину не повинна перевищувати +40 градусів Цельсія.
 2. Якісне розпушування грунту. Для вирощування розсади баклажанів ідеально підходить земля з нейтральним рівнем кислотності.
 3. Закупівля ємностей. Посевмат цієї культури, як правило, висаджують в пластикові контейнери. При бажанні овочівник може застосовувати й іншу тару.
 4. Пророщування насіння. Контейнери накривають ПЕТ-плівкою і переносять в тепле приміщення. Оптимальні умови для пророщування насіння: температура повітря в межах + 13- + 19 градусів Цельсія, достатній полив і освітлення.
 5. Висаджування насіння-гібридів. Сіянці поміщають в невеликі лунки і злегка засипають вологою землею. Висота «укриття» не повинна перевищувати 1,5 см.

Старанні овочівники вже приблизно через 45 днів отримують розсаду, готову до висаджування у відкритий грунт.

Якість вища за ціну

Щоб посівний матеріал не став причиною повного розчарування через відсутність бажаного результату, не варто економити, а слід укладати договори з перевіреними постачальниками. Адже, напевно, кожен чув таку приказку: «Від поганого насіння – не буде хорошого племені».

Компанія Lucky Seed – надійний постачальник сертифікованого посівного матеріалу баклажанів. Насіння ідеально підходять для вирощування на дачних ділянках і в теплицях (в промислових масштабах). Асортимент включає гібриди, різні за формою, кольором, розміром, смакових особливостей і врожайності.