Головна Інтерв'ю Мера Дублян важко застати на робочому місці із-за зайнятості

Мера Дублян важко застати на робочому місці із-за зайнятості

339
0

Поки в державі криза, й усі скаржаться на відсутність коштів, у Дублянах кипить робота. Чи не кожного дня тут щось ремонтують, будують,  оновлюють. Та й очільника міста важко застати в кабінеті, легше знайти його там, де відбуваються якісь роботи, до яких долучається й він сам. Розмовляємо з міським головою Дублян, свободівцем Василем Поповичем про трудові будні.

— Василю Юрійовичу, як вдається втілювати в життя нові проекти у такі важкі кризові часи?

— Попри важкі часи, намагаємося виконувати заплановане. Звичайно, вдається не все, але певні позитиви можна відмітити. Цього літа ми старалися подбати про покращення умов для найменших жителів Дублян – вихованців ДНЗ № 1. У садочку була відремонтована пральня, проведений капітальний ремонт санвузлів, облаштовані нові зручні сходи при вході. Ремонт проводиться із використанням сучасних матеріалів. Нарешті нам вдалося замінити старий водопровід, який постійно ламався і спричиняв багато незручностей. Також замінили каналізацію, яка раніше ламалася: труби прогнили, а вода з пральні підмивала фундамент. Тепер ця проблема усунена. У садочку безперебійно є гаряча та холодна вода. На цей капітальний ремонт ми витратили  167 тисяч гривень із міського бюджету.

Окрім цього, у 2014 році ми закупили три дитячі майданчики. Один із них встановили у селі Малі Підліски, а ще два – в Дублянах: на вулиці Львівській, біля військової частини і на вулиці Зеленій, біля будинку № 3.

— Чи є зрушення із запланованою реконструкцією школи мистецтв?

— Цього року розпочали масштабну роботу із реконструкції Дитячої школи мистецтв імені Степана Турчака. Ця школа є дуже популярна в Дублянах, діти охоче займаються у різних секціях, адже викладачі у нашій школі надзвичайно талановиті та намагаються передати свої знання молодому поколінню. Проте стан будівлі на сьогодні жахливий, тому навчати і навчатись в таких умовах вкрай важко.

У рамках реконструкції ми плануємо повністю замінити дах, укріпити фундамент та надбудувати другий поверх над другою частиною будинку. Таким чином, будівля набуде стандартної архітектурної форми, а школа отримає нові приміщення для облаштування класів. Ще плануємо утеплити фасад, замінити систему опалення на сучасну, встановити енергоощадні вікна та двері, а також замінити санвузли. Загальна вартість реконструкції становить 1 млн. 809 тисяч гривень. Цього року ми виділили з бюджету міста, що могли – 400 тисяч. На жаль, ні з державного, ні з обласного бюджету субвенції не отримали, хоча зверталися скрізь. Будемо сподіватися, що при формуванні бюджету на наступний рік до нас дослухаються, і ми зможемо завершити реконструкцію якнайшвидше.

— Чи проводяться якісь ремонтні роботи в соціальному секторі?

— Розуміючи, наскільки важко сьогодні жителям міста власними силами зробити капітальний ремонт, Дублянська міська рада з бюджету міста виділила 170 тис. грн. на капітальний ремонт дахів у багатоповерхових будинках. Тож цього року відремонтували покрівлю у будинках № 24, № 22 та № 26 на вулиці Шевченка, № 14 на вулиці Львівській (військова частина). На черзі — ремонт даху в будинку № 3 на вулиці Зеленій. Всі будинки покриті сучасною європейською покрівлею.

— Цьогоріч Жовківщина брала активну участь в конкурсі обласної ради «Екологічно чистий населений пункт». Дубляни зайняли третє місце серед міст районного значення у Львівській області. Як плануєте використати призові кошти?

— Ми вже кілька років поспіль займаємо призові місця в цьому конкурсі. Цього року Дубляни отримали 60 тисяч гривень. Ці кошти повинні бути використані за цільовою програмою на покращення екологічного стану міста. Як тільки кошти надійшли на рахунок, ми розпочали роботи з очищення ставка навпроти церкви. Також плануємо очищення водовідвідних каналів за «Торфотрестом». Це дозволить позбутися неприємного запаху, та запобігти підтопленням. Окрім цього, нам вдалося завершити роботу з благоустрою берега озера біля ботанічного саду.

— Щодо одвічної проблеми доріг. Чи вдалося роздобути кошти на їх ремонт?

— Цього року ми розпочнемо будівництво дороги з асфальтним покриттям на 5-ти вулицях. Вже з 20 вересня розпочнеться будівництво дорожнього покриття на вулицях Лесі Українки, Мазепи, Шухевича, Межовій у Дублянах та вулиці Шевченка у Малих Підлісках. Нам вдалося добитися виділення субвенції у розмірі  560 тис. грн. з державного та 155 тис грн. з обласного бюджетів. Ще 600 тисяч на будівництво доріг використаємо з бюджету міста.

— Ремонт, будівництво доріг цікавлять автомобілістів. Чи будують у Дублянах дороги для пішоходів?

— Звичайно, тротуарам треба приділяти не менше уваги, ніж проїжджим частинам. Особливо проблемною ділянкою в нас була центральна вулиця Коцюбинського. Кожного дня цією вулицею люди ідуть на роботу, діти до школи, садочку. Оскільки не було тротуару, доводилося проходити проїжджою частиною, яка на сьогодні вкрита глибокими ямами. На жаль, відремонтувати вулицю ми не можемо, бо вона належить Службі автомобільних доріг України. Проте вже на стадії завершення роботи з облаштування тротуару. Цього року ми прокладемо 250 квадратів бруківки, а наступного року продовжимо тротуар аж до Народного дому.

— Чи безпечно ходити вулицями Дублян у вечірній час? Наскільки охоплює місто вуличне освітлення?

— Над цим питанням ми активно працюємо. Цього року вдалося провести вуличне освітлення на вулицях Мазепи, Турчака, Шухевича, Шашкевича та Грушевського. Загалом робота обійшлася місцевому бюджету в 232 тисячі гривень. Однак через економію та брак коштів існує ймовірність, що цього року освітлення не буде працювати на повну потужність.

— Зрозуміло, що під час війни недоречними є будь-які святкування, але у цей час актуалізується відзначення національних свят та вшанування Героїв України. Як цього року в Дублянах відзначали День Незалежності держави?

— 24 серпня у місті відбулося освячення пам’ятної дошки Героям Небесної Сотні, серед яких і наш земляк Анатолій Жаловага. Для того, щоб вшанувати пам’ять полеглих майданівців, було встановлено щит із фотографіями загиблих. Також з бруківки було викладено площу перед знаком і тротуар, який проходить вздовж дороги до церкви. Кошти на облагородження місця довкола пам’ятного знаку збирали всім миром, адже потрібно було закупити та вимостити 180 квадратних метрів бруківки. Тому, користуючись нагодою, дякую всім, хто долучився до цієї доброї справи. Це родина нашого Героя Анатолія Жаловаги, трудові колективи школи, лікарні, приватні підприємці, фірми і підприємства, що розташовані на території міської ради, а також парафіяни греко-католицької і православної церков разом із настоятелями.

Напередодні ми також освятили пам’ятну дошку Анатолію Жаловазі, яку розмістили на фасаді Дублянської школи. Навесні вздовж школи висадили алею Небесної Сотні. Це те найменше, що ми можемо і повинні робити в пам’ять про наших Героїв.

Спілкувався Віталій СЛУКА.