Головна Інтерв'ю Василь Овчаренко: “Я категорично проти застосування сили”

Василь Овчаренко: “Я категорично проти застосування сили”

535
0

Віднедавна органи внутрішніх справ Жовківщини очолив новий керівник. Напередодні свого професійного свята полковник міліції Василь Овчаренко охоче погодився на розмову.

– Процеси, які відбуваються в соціально-економічному, політичному, правовому житті, звісно, позначаються на діяльності органів внутрішніх справ. Як у сучасних умовах працюють правоохоронці району?

– Наш обов’язок – забезпечення громадського порядку та дотримання чинного законодавства всіма членами суспільства. Важливо з повагою ставитись один до одного, бути терпимими до будь-яких поглядів громадян, не піддаватися на провокації, не допускати конфліктів та деструктивних дій з боку певних осіб. Я категорично проти застосування грубої сили.  Головне наше завдання – охорона  конституційних прав і свобод  співвітчизників.

– Як виглядає криміногенна ситуація у районі?

– Криміногенна ситуація в районі є впродовж року стабільною. Виявляються, в основному, дрібні крадіжки з господарств, крадіжки мобільних телефонів. Останнім часом було вчинено крадіжку з новобудов громадян котлів, будівельних матеріалів.

– Чи впливає на діяльність жовківської міліції близькість розташування до кордону?

– Близькість до кордону допомагає виявляти низку злочинів, зокрема перевезення через державний кордон заборонених речей, таких, як ножі, електрошокери, телескопічні палиці та ін.

– Відомо чимало випадків (про це інформують читачі) порушення торгівлі спиртними напоями у центрі міста, зокрема, у нічний час. Що можете сказати з цього приводу?

– Продаж в нічний час алкогольних виробів у центрі міста Жовкви надзвичайно турбує міліцію, особливо продаж неповнолітнім. Працівники міліції майже щотижня проводять рейди та перевірки закладів торгівлі на продаж тютюнових та алкогольних виробів неповнолітнім, про що складаються адміністративні протоколи та готуються подання в податкову інспекцію Львівської області щодо позбавлення ліцензії тих власників закладів, які порушують чинне законодавство.

– Пане полковнику, як вважаєте, що потрібно для того, аби громадяни району були впевнені, що наша міліція нас береже?

– Забезпечимо спокій громадян та правопорядок у кожному населеному пункті району. У містах і селах Жовківщини батьки разом із дітьми можуть безпечно відпочивати та святкувати, проводити важливі заходи і бути впевненими, що вони, завдяки непростій повсякденній праці правоохоронців району, надійно захищені.

– Василю Сергійовичу, Ви нова людина на Львівщині. Розкажіть про себе.

– Народився я на Полтавщині. Свій життєвий шлях почав понад 30 років тому з простого міліціонера, дійшовши до полковника міліції. Працював на різних посадах, тому досвід роботи у мене великий та багатогранний. На Львівщині я очолюю вже 3-й підрозділ. Моєю метою є поліпшення умов праці підлеглих та підняття на вищий рівень діяльності правоохоронців району.

– Що побажаєте своєму колективу напередодні професійного свята?

– Служіння стражів правопорядку важливе, складне і дуже потрібне всім нам.
Їхня праця вимагає мужності та відповідальності, адже люди в погонах щоденно піддають себе небезпеці. Хочу висловити слова вдячності родинам, які підтримують Вас, адже без надійного тилу не може бути доброї служби. Бажаю Вам та Вашим родинам міцного здоров’я та добробуту.

– Зичу успіхів. Дякую за розмову.

Спілкувався Ярослав Глутковський.