Головна Проблема Молоко у пляшках… із смітника

Молоко у пляшках… із смітника

392
0

Пригадую до щему знайомий з дитинства присмак теплого, запашного, густого молока з пінкою — просто з-під корови. Пам’ятаю, мама працювала дояркою, то ми із старшою сестрою допомагали доїти корів на фермі в смт. Куликові. Як давно це було…

Із великої кількості видів тварин на земній кулі є одна тварина, яка, на відміну від інших, годує нас, одягає, взуває, — це корова. А які гарні, ласкаві названки дають люди коровам у наших краях: Калина, Зірка, Лиска, Ласкава… В Індії корову вважають священною, а в Голандії громадяни поставили пам’ятник корові з написом: «Наша мама».

Плодюча, слухняна, довірлива, розумна, як багато платить вона за господарське ставлення до неї! Корова дає найбільш поживний у природі напій — молоко. Воно містить у середньому 12,5 % сухої речовини, 3,8 — жиру, 3,3 — білка, 4,8 — молочного цукру; 1 % — мінеральних речовин, ферменти, гормони, пігменти, жир та водорозчинні вітаміни. Ці біологічно активні речовини відіграють важливу роль в обміні речовин і необхідні для нормальної життєдіяльності організму, особливо дитячого. Основні компоненти молока: жир, білок, лактоза — засвоюються організмом людини на 95-98 %.

Нещодавно купив я пляшку молока на базарі у знайомої жіночки, спробував на смак — нормальне, солодковате. Але, ідучи додому, побачив цю жінку, коли вона виймала зі смітника пластикові пляшки, щоб завтра налити в них молока…

Кажуть люди, що в більшості молочниць — використана тара зі смітників. Як мені розповіла знайома: «Була в гостях у подружки в селі, що неподалік Жовкви. Погомоніли з коліжанкою за філіжанкою кави. А коли почала збиратися додому, на маршрутку, господиня каже: «Я зараз швиденько подою корову і дам тобі молока. Подоївши корову і ненайшовши цідилки, вона знайшла вихід із ситуації — процідила молоко через придолок своєї сорочки, в якій була одягнута. Як я це побачила, то без молока поспішила до автобусної станції — зупинки».

До речі, цікаво було б прочитати роз’яснення спеціалістів — керівництва санепідемстанції міста Жовкви стосовно повторного використання пластикових пляшок з-під кока-коли, спрайту, фанти для зберігання молока.

Василь ГУЛЬГУН, м. Жовква.