Головна Проблема Подбаймо про довкілля та здоров’я

Подбаймо про довкілля та здоров’я

289
0

Із настанням теплої погоди у нас уже традиційно починається масове випалювання сухої трави. Це призводить до пожеж на полях, лісових насадженнях, торфовищах та до відключень повітряних ліній електропередач. Такі факти загорянь викликають неабияку стурбованість у Жовківському районному відділі Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Згідно зі статистичними даними, найпоширенішою причиною пожеж у екосистемах під час літнього періоду є людський фактор. Адже населення у період вихідних днів часто проводить своє дозвілля на природі, у міських парках чи лісопаркових зонах. Такі пожежі є надзвичайно небезпечними та шкідливими не лише для людини, але й для довкілля.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Під час горіння листя у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний пе-ребіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.

Крім того, не можна забувати про небезпеку перекидання полум’я на більші території чи житлові будівлі, що створює додатковий ризик для населення і збільшує ймовірність набуття стихією більш масштабного характеру.

Жовківський районний відділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій наголошує на дотриманні вимог Правил пожежної безпеки під час виїзду на природу.

За розведення багаття у невідведених для цього місцях чи нанесення шкоди довкіллю передбачається адміністративна відповідальність.

Беручи до уваги прогнози синоптиків про становлення на Львівщині сухої погоди, Жовківський РВ ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій застерігає громадян Жовківського району і закликає бути свідомими під час відпочинку на природі. Пам’ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник — може знищити мільйон дерев!

І. ГЕМБАЛЬСЬКИЙ, головний інспектор Жовківського РВ ГУ України у Львівській області, капітан служби цивільного захисту.

Від редакції.

Минулого тижня у першого заступника голови Жовківської РДА Надії Щур проведено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Присутні розглянули одне питання: про вжиття заходів щодо запобігання горіння сухої трави в екосистемах на території району у весняно-літній пожежно-небезпечний період та готовності до реагування у разі виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій. На актуальності проблеми сконцентрував увагу начальник Жовківського РВ ГУ ДСНС України Ігор Дорош.

Незважаючи на ще зимовий календар, почалося випалювання сухої трави. Чорні згарища видно обабіч траси Жовква-Рава-Руська, у багатьох населених пунктах. Палії думають, що наводять порядок, а насправді у такий спосіб завдають великої шкоди довкіллю та власному здоров’ю і здоров’ю ближніх. Існує небезпека перекидання полум’я на більші території чи житлові будівлі. Окрім цього, часті виїзди пожежників на гасіння вогню від спалювання сухої рослинності зумовили непередбачуване швидке використання пального, яке, до того ж і значно подорожчало. А це лише початок весни, і ніхто не застрахований від імовірних пожеж житлових чи господарських будівель. Пожежники вже думають, як заправити автомобілі при усуненні загрози вогню. Тому звернулися до голів місцевих рад, щоб якось передбачити резерв пального.

Заслухавши доповіді зі згаданого питання, члени комісії вирішили попередити голів місцевих рад, керівників районних управлінь та відділів про персональну відповідальність за організацію заходів пожежної безпеки в екосистемах, у межах відповідальності та функціональних обов’язків.