Головна Проблема Мешканці — проти!

Мешканці — проти!

484
0

До редакції звернулися жителі села Липника з проханням зарадити їхній біді. Таке рішення громада прийняла після опублікування у часописі заяви про наміри ТзОВ «Свиноферма Липник». Як виявилося, проблема набагато глибша, чим видається на перший погляд.

Лист-звернення

У зв’язку з опублікуванням у газеті «Відродження»  заяви про наміри ТзОВ «Свиноферма Липник», просимо опублікувати це звернення, аби не дозволити отримати дозвіл згаданому підприємству на викиди забруднюючих речовин  в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Відколи з березня 2015 року ферма розпочала свою діяльність, жителі села спостерігають вивіз гною і трупів малих свиней, курей, качок по полях, лісах, ровах. Запах від усього цього відчувається на декілька десятків метрів, і ми повинні постійно жити в тому смороді.

Кричуще порушується чинне законодавство: до найближчих будинків відстань 100-150 м, а кількість свиней на свинофермі сягає поза 450 голів,  відповідно до обстеження ветеринарної медицини в Жовківському районі від 06.08.2015 р. Згідно додатку № 5 наказу Міністерства охорони здоров’я України № 173 від 19.06.1996 р. «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» розміри санітарно-захисних зон від свинарських підприємств до житлової забудови та прирівняних до них об’єктів встановлюється в наступних розмірах: 100 голів на 150 метрів.

Відповідно до ст. 9 ЗУ «Про охорону навколишнього середовища», порушуються екологічні права громадян, зокрема його пункту, де сказано, що «кожний громадянин має право на безпечне для його життя та здоров’я навколишнє середовище». А також за ст. 293 Цивільного кодексу України і ст. 50 Конституції України порушуються права на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Просимо вжити всіх необхідних заходів стосовно загрозливої діяльності згаданого підприємства для життя і здоров’я мешканців нашого села.

Жителі села Липник:

Солтис В. М.,

Левко С. Ф.,

Фарина М. В.

 та ін., всього 49 підписів.

P.S. Сподіваємось, що голос липницької громади буде почутий. Розраховуємо на належну реакцію усіх дотичних служб.