Головна Особистості Подумки з маленьким Куликовом

Подумки з маленьким Куликовом

591
0

Багацько українців по цілому світі. Життя змусило нас бути заробітчанами в інших країнах. Але подумки усі вони живуть з Україною, з маленьким Куликовом.

Так і Агата Федорівна Турчинська все своє життя подумками жила з маленьким містечком на річці Думний Потік. Жила, творила, оспівувала…

Дитинство письменниці проходило у великих нестатках та нужді. Вона рано залишилась сиротою. Вже в 12 років Гасуня починає робити свої перші поетичні спроби. Час пролетів дуже стрімко та непомітно, бо вже в 1929 році вона видає першу збірку "Ізвори", яка принесла їй визнання як члена спілки організації "Західна Україна". З роками була нагороджена медаллю "За трудову доблесть у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр". Загалом, за життя було надруковано більше 18 видань.

Повість "Бузькове зілля" надихнула нас відтворити події столітньої давності, знайти місце, де стояла хатина Турчинських, відновити генеалогічне дерево роду, знайти абсолютно все, що  стосувалось нашої відомої землячки.

Усі члени літературного клубу імені Агати Турчинської, проводячи екскурсії в музеї, раді  відкривати ім'я нашої поетеси для багатьох відвідувачів. Ми пишаємось, що така талановита та  віддана своєму краю людина народилася та жила в нашому містечку. Учні та вчителі Куликівської  школи свято бережуть усе, що пов'язано з ім’ям Агати, адже вона варта гідної нагороди односельців — пам'яті.

У членів літературного клубу імені А. Ф. Турчинської багато планів на майбутнє — поширювати творчість поетеси не лише серед населення Жовківщини, але і по всій Україні. Ми збираємо  матеріали серед родичів, знайомих, друзів про Агату Федорівну і плануємо зі  спонсорською допомогою видати маленьку книжечку-пам'ятку "Спогади про Агату Турчинську". Закликаємо  людей доброї волі допомогти дітям Куликова в цій справі.

У всіх своїх творах Агата Федорівна оспівує добро, людей, красу рідного краю:

Ти дзвени, моя пісне, дзвени,

Не за почесті й ордени!

А за те, щоб від тебе росло

В людськім серці добро!

Дорогі краяни! Образ Агати Турчинської назавди залишиться у серцях її земляків. Запрошуємо відвідати музей Агати Турчинської.

Читаймо твори відомої письменниці. Це творча скарбниця Куликова, Львівщини, України!

Олена Кубра, учениця 10-А классу Куликівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, екскурсовод музею А. Турчинської.