Головна Особистості У Народному домі села Туринки відбулась вшанування дня народження відомого вченого світового...

У Народному домі села Туринки відбулась вшанування дня народження відомого вченого світового рівня – отця Атанасія Великого

368
0

«У невтомних пошуках правди…»

«Він сьогодні нарешті вернувся у рідне село,

Його ім’я у славі вознесено в Бозі.

Атанасій Великий! Скільки літ з того часу пройшло,

Коли босим ходив по туринській дорозі.

Із портрета він дивиться взором небес,

Як возлюблений Богом і світом.

Він сьогодні у душах народу воскрес,

Як же нам, землякам, не радіти?»

Недільної днини у Народному домі села Туринки відбулась Урочиста Академія з нагоди 100-річчя від дня народження священика, вченого світового рівня — отця Атанасія Великого (05.11.1918-24.12.1982 рр.)

Про велич і вклад визначної постаті у розвиток світової науки, історіографії та теології відзначив у слові-благословенні настоятель храму Преподобної Параскеви о. Михайло Кормило.

5 листопада 1918 року у селі Туринці Жовківського району, що на Львівщині, в заможній родині Теодора та Пелагії Великих народився священик зі світовим іменем Атанасій-Григорій Великий. За своє коротке життя (прожив всього 65 років) о. Атанасій займав у церкві та Чині два пости: віце-ректор у Папській Колегії св. Йосафата в Римі (1948-53 рр., 1955-60 рр.) та Протоархимандрит Василіанського Чину, 1963-76 рр., 1960-65 рр.

Читайте цікаві новини Жовква разом з нами!

Упродовж вечора ведучі М. Велика та І. Каспрівський знайомили глядачів із життєвим та творчим шляхом уродженця Туринки або, як назвав отця Атанасія засновник і директор Гарвардського Університету, професор Омелян Пріцак, «титана праці», великого археографа України, гордістю української світової науки.

Емоційного забарвлення, духовного піднесення додали виступи: хорового колективу села Туринки (кер. Галина Вус), ВІА Народного дому у складі Романа Висоцького, Андрія Великого і Тараса Вуса, солістки НД Мар’яни Великої.

У контексті розповіді про життєвий і духовний шлях свого земляка були представлені світлини родини: матері, сестри Марії та сім’ї Юхневичів, які зараз проживають на родинному подвір’ї, що на вулиці Атанасія Великого, та фо-то «невтомного пошуку правди» періоду 1944-1982рр. у Римі.

В Урочистій Академії, як і в Божественій літургії, взяли участь: віце-ректор Духовної семінарії з Брюхович о. Єронім з братами. Також на заході були присутні начальник відділу освіти М. С. Коваль., депутат Жовківської районної ради Л.В. Орищин, яка в своєму виступі подякувала всім туринчанам, учасникам та організаторам дійства за шану та світлу пам’ять воістину Великого чоловіка!

 Ярина КУПЕЦЬКА, заступник директора Туринківської ЗОШ