Головна Особистості Людина, яка допомагає повірити у себе

Людина, яка допомагає повірити у себе

217
0

Є у нашому календарі свято, яке,  без сумніву, стосується кожної людини – це День учителя. Воно є всенародним більше, ніж усі інші, бо кожен має стосунок до школи. Від малого до великого колись усі були учнями, кожен з нас у свій час переступив поріг школи, і в пам’яті нашій живе спогад про людину, яка віддала частинку себе – про учителя.

На мою думку, учитель – це не професія, це покликання, незворотне призначення. Звичайно, діяльність учителя має спільні риси з іншими професіями, але вона є складнішою за них, адже впливає на дитячий характер, створює особистість. Від учителя, передусім, залежить, чи буде його учень успішним, щасливим, чи виросте невпевненою у собі людиною. Тому педагог несе велику відповідальність за майбутнє країни, бо від нього залежить рівень інтелектуального розвитку й глибока духовність завтрашнього дня.

Щоденно вчитель допомагає дітям долати труднощі, розвивати таланти, навчає добру, поваги до себе й до інших. Він стає духовним наставником, чию науку ми пам’ятаємо все життя. Що ж робить учителя гарним помічником і другом дітей? Звичайно, це любов до своєї справи, бажання зробити світ кращим, добрішим. Учитель може реалізувати здібності й передати свою мудрість маленьким слухачам – творцям майбутнього – лише тоді, коли бачить у них однодумців. Гарний учитель той, хто поважає дитину, шанує її гідність, цінує її таланти.

Учитель працює не лише з дитиною, а ще й з батьками свого вихованця. Мабуть, усім відомо, що дитина вдома проявляє себе не так, як у школі, бо у колі рідних немає конкуренції, невпевненості, відсутнє бажання показати ровесникам, що ти кращий, розумніший. Саме це бачить учитель, і він робить усе, щоб дитина реалізувала себе гідним чином. Наставнику необхідно донести до батьків проблеми дитини у спілкуванні з ровесниками, щоб разом  виростити сильну, порядну особистість.

Прикладом справжнього, умілого педагога, який любить свою роботу, є Зоряна Володимирівна Остапчук. 22 роки пані Зоряна навчає дітей музичних дисциплін і трудове навчання в Жовківській ЗОШ № 2. А трудовий стаж розпочинала, як багато молодих педагогів із дошкільного закладу «Барвінок». На своїх уроках учитель не читає лекції, а намагається зацікавити учнів предметом. До своєї роботи ставиться відповідально і творчо. Вона не тільки викладає предмети, а й активно запроваджує нові традиції у школі. У стосунках з учнями інколи буває сердитою (бува, вони і на голову вилізти можуть), нетерплячою до байдужості, але ніколи не образить дитину, не принизить її гідності. Навпаки, по-материнському виховує почуття самоповаги, прагне розкрити потенційні можливості кожного. За це вихованці віддячують своїй «другій мамі» хорошими оцінками. Вони беруть активну участь у різних конкурсах, здобуваючи призові місця і цим завойовуючи престиж своєї «другої домівки». Сам педагог двічі був визнаний на обласному рівні вчителем року.

Зоряна Володимирівна є прикладом людини, яка любить свою роботу, незважаючи на труднощі, розуміє важливість ролі вчителя у вихованні дітей чесними і гідними громадянами України.

Професія вчителя цікава, творча і водночас важка, але бажання працювати заради майбутнього повинно цінуватися в наш час так само сильно, як у часи просвітництва, адже місія вчителя не змінилася й у наші дні!

Зоряна ГУМНИЦЬКА.