Головна Особистості Для тих, кого не повернути…

Для тих, кого не повернути…

266
0

Ви, байстрюки катів осатанілих,

Не забувайте, виродки, ніде:

Народ мій є! В його гарячих жилах

Козацька кров пульсує і гуде!  

Так писав наш геніальний земляк  Василь Симоненко понад 50 років тому, але слова його виявилися пророчими для нашого сьогодення.

24 роки виповнилося Українській державі, але це лише мить, незначна частина нашого минулого. І знову життя поставило перед нами випробування: події останніх місяців примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також  зрозуміти, що ми – господарі на власній землі.

Та не усім це до душі. Сепаратисти зазіхають на територіальну цілісність нашої держави. На Сході вирішується доля і майбутнє України. Але ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.

Саме за це зараз в АТО воюють наші герої. На полі битви – захисники, воїни. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку-Україну.

Цими вихідними жителі Річок зібралися на лінійку-реквієм, аби вшанувати пам'ять випускника своєї школи, загиблого за незалежність України, Андрія Панечка.

Згадати його подвиг, висловити співчуття та щиру вдячність батькам Андрія прийшли керівник апарату Жовківської РДА Людмила Бобель, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА Ігор Пелех, сільський голова Роман Зінько, директор школи Тетяна Білан, учні навчального закладу, друзі загиблого воїна та небайдужі мешканці села.

Віче-реквієм, приурочене відкриттю меморіальної дошки загиблому в зоні АТО Андрію Панечку, розпочали традиційним виконанням Гімну України. Далі відкриття дошки, аби пам’ять про воїна завжди залишалась у серцях жителів села. Опісля покладання квітів до відкритої меморіальної дошки, яка стала символом безсмертної пам’яті новітнього Героя.

Допоки ми живі —  житиме пам’ять про наших героїв. Андрій Панечко з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили в мирній, квітучій Україні.

Зоряна Гумницька.