Головна Особистості Мирослав Овчар: «Виконую соціально важливу функцію у розвитку спорту і здорового покоління»

Мирослав Овчар: «Виконую соціально важливу функцію у розвитку спорту і здорового покоління»

472
0

Фізична культура є частиною загальної культури людства, яка покликана зміцнити здоров’я, сформувати гарну поставу та всебічно розвинуту людину.

У нас в гостях людина, яка має безпосередній стосунок до фізичної культури і спорту, магістрант Львівського державного унівеситету фізичної культури, тренер Всеукраїнської федерації карате, президент Жовківської районної організації карате, володар чорного поясу кіокушинкай карате (2 дан) – Мирослав Петрович Овчар.

— Мирославе Петровичу, що для Вас є здоров’я та здоровий спосіб життя?

Здоров’я – найважливіший чинник та найцінніший скарб людини. Гарні самопочуття та настрій, підвищена працездатність, хороший зовнішній вигляд — все це пропонує фізична культура і спорт. Здоровий спосіб життя має стати життєвим девізом кожного, а людина має отримувати задоволення від докладених зусиль і результатів, а не від шкідливих звичок (наркотиків, алкогольних і тютюнових виробів).

На жаль, людина зазвичай починає звертати увагу на спорт і фізичну культуру тоді, коли має проблеми зі здоров’ям.

— Що Ви пропонуєте батькам у вихованні дітей?

Кожен батько чи мати хочуть, щоб їхня дитина була здоровою. Хочу звернути увагу, що самого бажання є замало, потрібно для цього докласти чимало зусиль.

Сьогодні є багато видів спорту, які можна обрати для своєї дитини. Я пропоную універсальний вид спорту — карате, де є комплексна програма дій, яка включає: загальну фізичну підготовку, глибокий філософський зміст занять карате та поведінку на вулиці, повагу до старших, здоровий спосіб життя, адже дитина оберігає середовище, в якому вона буде перебувати.

У народі кажуть: «З ким поведешся, того й наберешся». Якщо дитина змалку навчиться добрих звичок, то це буде супроводжувати його впродовж усього життя. Недоглянута дитина обирає вулицю, а там пристає до різних компаній і набирається шкідливих звичок. Працюю з дітьми вже 8 років. За цей час в мене займалося 300 дітей різного віку, з яких виховав чемпіонів України та переможців різних турнірів, а головне — доклався до того, що діти зміцнили своє здоров’я. І сьогодні приємно чути від них вдячні слова. Співпрацюємо з Жовківською РДА, відділом освіти, сектором молоді і спорту Жовківської РДА та беремо участь у їхніх заходах.

У своїй повсякденній роботі виконую соціально важливу функцію держави у розвиток спорту і здорового покоління.

— Які завдання вирішуєте?

Головним завданням є створення умов для більш повного духовного фізичного розвитку людини.

Нині в нашій організації є близько 50 дітей. Хотів би повідомити, що ми набираємо в молодшу групу дітей від 5 років.

Працюю в м. Жовкві (школа № 2, спортзал) – понеділок, середа, п’ятниця. Заняття з 16 год. молодшої групи, з 17 год. — старшої групи, у смт. Куликові (вівторок, четвер та субота з 16 год. — молодша група, з 17 год. — старша група) та у Великому Дорошеві (вівторок, четвер, субота заняття з 19 год.).

Кожен день, крім неділі, працюю з дітьми, а займаються в організації діти з Добросина, Жовкви, Глинська, Любелі, Сопошина, Смерекова, Куликова, Нового Села, Візенберга, Дорошева, Зашкова, отже, географія велика.

— Які плани на майбутнє?

Як і в кожній команді, є плани. Формуємо збірну команду Жовківського району для участі у чемпіонаті України з кіокушинкай карате, який відбудеться 1-3 квітня в м. Запоріжжі. Щоправда, є фінансові проблеми, і якщо у нас був би спонсор, то було би легше. Може знайдеться людина, яка хоче допомогти, то діти були би вдячні. З допомогою батьків виробили проїзні документи за кордон і плануємо в травні-червні їхати на змагання в Польщу.

У травні буде атестація учнів на пояси, а у серпні — показові виступи, присвячені Дню Незалежності України. У вересні — традиційний Відкритий чемпіонат Жовківського району, а у жовтні — поїздка на чемпіонат Європи в м. Люблін.

— Що б Ви хотіли сказати батькам?

Хочу нагадати, що батьки несуть відповідальність за своїх дітей перед людьми і Богом. Дитина має чимось займатися, рости здоровою і розумною. Батьки, своєю чергою, не можуть бути байдужими до того, чим займається дитина, де ходить. У нашій організації формуються такі важливі чинники як взаємоповага, дисципліна, ставлення мети і її досягнення, знайти вихід з будь-якої ситуації, самостійність, самозахист, кар’єрний спортивний ріст.

— Дякую за розмову.

Дякую газеті «Відродження», що докладається до розвитку спорту у Жовківському районі і несе до людей важливу інформацію.

Тел. для довідок 0977681544.

Тарас НЕВГАМОВНИЙ.