Головна Особистості Нелегка життєва дорога — Вчителя

Нелегка життєва дорога — Вчителя

345
0

Шляхи людські незвідані. І тому дуже важливо для кожного з нас правильно вибрати свою дорогу у житті, адже від цього залежить подальша доля людини та тих, хто її оточує. Чітко поставлена ціль породжує любов, наполегливість, наснагу до своєї праці.

Зростаючи у гірничому селі, мандруючи босоніж берегом річки Рати, юна Оля задумувалась над вибором своєї професії. Маючи хороших наставників у Сілецькій середній школі, яку закінчила з відзнакою, обрала нелегкий педагогічний шлях.

Недосипаючи ночей, наполегливо черпала знання у Бродівському педучилищі, які згодом віддавала з великим ентузіазмом у Пилівській початковій школі своїм вихованцям. Учениця Ольги Олексіївни Фесюк (Буричко) Галина Петрівна (а сьогодні керівник відділу культури і туризму Жовківської РДА) вважає: «Моя перша вчителька була вимогливою, справедливою і уважною. Пригадую урок математики у 3 класі. Я прийшла після хвороби  до школи, ще трішки квола, у мене було сумне обличчя, я неуважно розв’язувала задачу. Ольга Олексіївна підійшла до парти і сказала: «Очевидно, ти ще не зовсім здорова. Йди додому. Розв’яжеш задачу вдома».

А що дитині потрібно? Увага. Гадаю, що перша вчителька – це та людина, котра стає своєрідним маятником у старшокласному житті і навіть може вплинути на темперамент учня. Саме так сталося й зі мною – я теж стала вимогливою, в деякій мірі до себе, до співробітників, і, загалом, до життя».

Так, такі риси, як відповідальність, дотримання слова — головні. Ольга Олексіївна Гола — справедливий учитель і вимогливий директор. Коли хтось випадково з учнів не виконав домашнього завдання, або погано відповідає, обличчя хмурнішає від здивування. Вона ніколи не підвищує голос, проте, навіть тихе зауваження викликає сором і відчуття провини. Але якою лагідною і веселою стає усмішка на її обличчі, коли вона слухає гарні відповіді своїх учнів на уроках. Увесь клас завмирає, слухаючи тихий неквапливий голос вчительки.

Сільський голова В. В. Пограничний зазначив: «Ольга Олексіївна — добрий і знаний спеціаліст своєї справи, який вміє донести до дітей важкий тягар науки, завжди може знайти розумний компроміс у будь-якому питанні».

Людина, близька до твердження Ціцерона «Скільки людей  —  стільки думок», мудрий порадник, вмілий наставник, уже впродовж 39 років очолює колектив Боянецької школи. За цей час був багатозмінним потік вчителів і обслуговуючого персоналу. У районному  відділі освіти жартують, що школа є кузнею кадрів, адже у Боянецькій школі працювали:  керівник відділу освіти райдержадміністрації М. С. Коваль, заступник керівника Ю. І. Бірбан, методист О. С. Сенюта, головний спеціаліст Л. М. Данів, керівник сектору молоді і спорту О. Л. Калиновська, методист ЖРЦДЮТ З. О. Наконечна та інші.

Керівник відділу освіти Михайло Коваль та керівник сектору молоді і спорту Ольга Калиновська по-особливому вдячні за педагогічний досвід, які здобули, працюючи у Боянецькій ЗОШ І-ІІ ступенів. Вони дякують за помірковану вимогливість, справедливість: «Ольга Олексіївна була для нас зразком керівника, який поєднує у собі скромність, відданість освітянській професії».

Вам, Ольго Олексіївно, сьогодні слова щирої, сердечної вдячності. Розум, серце, душу, здоров’я впродовж усіх 46 років нелегкої праці ви віддаєте своїм вихованцям. Як мати, проводжаючи в дорогу дітей, віддає з рушником частинку свого серця, щоб зігрівало воно на життєвих перехрестях, так і Ви передаєте з частинкою серця знання. Мабуть, велике воно учительське серце, коли на стільки років вистачає його. Та й частіше від інших болить воно ночами, бо вміщається в ньому біль і радість, турботи і переживання! Крок за кроком йдете   впевненою ходою, але прямого і гладкого шляху не було. Більше звивисті, позначені крутоярами, а іноді зовсім вузькі дороги життя. Та Ви є мудрим мандрівником та провідником ними, і благословенними на життєвих дорогах стали Ваші сліди. А слідами тими є педагоги школи і Ваші учні.

Від імені педагогічного коллективу Ольга Бурко.