Головна Особистості Сенс буття поета – Василя Сагайдака

Сенс буття поета – Василя Сагайдака

844
0

Усе життя та творчість поета й журналіста Василя Сагайдака, нашого талановитого земляка, — то взірець служіння Україні.

Про це з гордістю за товариша і однодумця говорили на пам’ятній  зустрічі у просторій залі міської бібліотеки Чорноморська (Одеська обл.) імені Івана Рядченка. Окрім родини, місцевих літераторів, просвітян, тих, котрі  знали, а, може, й не знали поета, прибув також цілий почет з Одеси. А приводом для зібрання стала книга поезій Василя Сагайдака «Іду я спомином до вас…» — дуже гарне видання, ілюстроване чисельними фотографіями та оформлене художницею з міста Южного Ларисою Дем’янишиною.

Народжений далекого 1945-го у мальовничому Добросині, що на Жовківщині, у сім’ї простих сільських господарів, Василь Сагайдак проніс крізь усе своє світле життя ту любов до рідної Галичини, де він сповнився духом свободи і національної гордості, свого рідного Іллічівська (Чорноморськ), де він прожив понад тридцять років, та Одеси, яка дарувала йому натхнення до творчості.

Тонкий лірик, він повсякчас і всюди шукав своє громадянське «Я», був філософом, що поєднував у собі «трагізм та іронічно-медитаційний погляд на світ і себе у ньому» (так про митця у передмові нового видання сказала кандидат філологічних наук Любов Ісаєнко).

Нову книгу митця склали неопубліковані твори, в яких, як і в прижиттєвих виданнях, виразно чути довірливо-сповідальний голос автора, адресований також і молодому поколінню.

Про колегу-поета зі шаною та трепетом говорили відомий в Україні поет, мовознавець і колишній політв’язень Олекса Різників, голова місцевого осередку «Просвіти» Валентина Сидорук,  письменник Микола Суховецький,  критик Любов Ісаєнко, колишня очільниця «Просвіти» Інна Василькова, Володимир Корнійчук, очільник одеської письменницької організації Сергій Дмитрієв, краєзнавець Тарас Максим’юк… Прикрасою вечора стали виступи ансамблю «Закохані в пісню» та бардівські пісні Руслана Шумського.

На вшанування пам’яті поета, з метою сприяння розвитку письменницьких талантів, відділ культури Чорноморської  міськради заснував щорічну міську літературну премію імені Василя Сагайдака для авторів літературних творів українською мовою, опублікованих окремою книжкою впродовж останніх п’яти років.

Настя ВІГУРИЦЬКА.