Головна Особистості Жовківчани полюбляють та цінують творчість Ніни Матвієнко

Жовківчани полюбляють та цінують творчість Ніни Матвієнко

1273
0

Минулого тижня 70-й день народження відсвяткувала легендарна Ніна Матвієнко — народна артистка України, Герой України, золотий голос України, улюблена мільйонами виконавиця українських пісень.

Народилася Ніна Матвієнко 10 жовтня 1947 року в селі Неділище Житомирської області. Була п’ятою з одинадцяти дітей у сім’ї. Закінчила вокальну студію при Українському народному хорі ім. Г. Верьовки, якому принесла чимало перемог на всеукраїнських і міжнародних конкурсах, виступаючи як  солістка.

Незважаючи на те, що  частину репертуару співачки складають народні українські пісні, Ніна Матвієнко є популярною не тільки в Україні, але і в багатьох країнах світу.

У 1978 році за великий внесок у розвиток українського мистецтва та за активну культурно-творчу діяльність Ніна Матвієнко отримала звання заслуженої, а вже у 1985-му стала народною артисткою України. У 2016 році Ніні Митрофанівні присвоїли звання Почесний громадянин Києва.

Крім того, серед нагород Ніни Матвієнко – Вища нагорода Фонду Міжнародної премії імені М. А. Касьяна – орден Миколи Чудотворця (1996), Орден княгині Ольги III ступеня (1997), а також звання Героя України (указ Президента від 21 січня 2006 року).

Ніну Матвієнко називають берегинею, княгинею, золотим голосом України. Її виступи — обов’язкова частина офіційних святкових концертів, а пісні у виконанні знаме-нитої співачки вже давно стали символом України.

Ніну Матвієнко народ визнав як свою, близьку до душі й серця співачку. Вона народна не за званням, яке при ній уже давно. Народна — за свій талант від природи. Її незвичайно мелодійний голос упізнають з-поміж тисяч інших.

Природа подарувала співачці не тільки талант, чарівну вроду, а й багатий внутрішній духовний світ. Правильні лагідні риси обличчя, мила сердечна усмішка, струнка легка постать роблять її завжди молодою. Тільки внутрішнє осяяння здатне долати час, який завжди попереду нас, і тільки небагатьом щастить його наздогнати. Ніна Митрофанівна Матвієнко його вже випередила, здобувши любов і визнання свого народу. Її пісні на золотих дисках уже не забудуться, вони житимуть і в майбутньому. Ніну Матвієнко знають у європейських країнах, Америці, Канаді, Австраліїї, де вона виступала з концертами. Українська пісня у виконанні співачки полонила слухачів усього світу.

Хоч би що виконувала Ніна Матвієнко — чи то народні пісні, так, як їх співають у селах і, насамперед, у її рідному поліському краї, чи ті ж у багатоголосому гурті, чи  то твори професійних композиторів — у її співі завжди відчутний голос серця, що відлунює в душі слухача.

 Уляна ЛАЩІВСЬКА.

Р. S. Дуже прикро, що в телевізійному просторі новин не знайшлося місця у ювілейний день золотого голосу України. «Квітка душа» у виконанні Ніни Матвієнко — пісенний символ сучасної епохи. У ювілеї Ігоря Ніколаєва, Валерія Леонтьєва та інших артистів російської естради  концерти транслюють впродовж вечірнього ефі-ру… А народній артистці України із щирою українською душею ефірного часу не виділили…