Головна Особистості В Жовкві відкрили меморіальну таблицю уродженцю краю, судді Міжнародного суду ООН Гершу...

В Жовкві відкрили меморіальну таблицю уродженцю краю, судді Міжнародного суду ООН Гершу Лаутерпахту

358
0

Минулого тижня за ініціативи науковців факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка у м. Жовкві, на будівлі районного суду відкрито  меморіальну таблицю  сера Герша Лаутерпахта — уродженця м. Жовкви, студента Львівського університету, судді Міжнародного суду ООН, юриста-міжнародника світового масштабу.

У 2017 році виповнюється 120 років від народження Герша Лаутерпахта, відомого у всьому світі британського професора міжнародного права, фундатора сучасного міжнародного права з прав людини, який був студентом Львівського університету. Герш Лаутерпахт — уродженець Жовкви. Був професором Кембриджського університету, у 1952-1954 роках — член Комісії міжнародного права ООН, у 1955-1960 роках — суддя Міжнародного суду в Гаазі. Лаутерпахт є одним із авторів концепції прав людини як норми міжнародного права.

“Львівський університет реалізує свій великий проект повернення в науково-історичну пам’ять відомих імен світових вчених, які свого часу навчались у Львові. Одним із таких видатних постатей є Герш Лаутерпахт, автор концепції значення особи в міжнародному праві, прокурор Нюрнберзького процесу, його іменем названо науково-дослідний центр в Кембриджському університеті. Молоді вчені Франкового університету досліджували його теоретичну спадщину, і таким чином народилася ідея увічнити пам`ять цього непересічного правника”, — зазначив декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський.

Про знаменний день для міста з нагоди відкриття пам’ятної дошки видатного уродженця, відомого юриста  Герша Лаутерпахта зауважили у виступах голова Жовківської районної ради Роман Горбань, заступник голови Жовківської райдержадміністрації Юрій Дубневич, міський голова Жовкви Петро Вихопень, директор Жовківського ДІАЗу Володимир Герич.

У рамках вшанування 120-річчя від дня народження Герша Лаутерпахта відбулася також міжнародна конференція «Правові концепції Герша Лаутерпахта у теорії та практиці міжнародного права». У конференції взяли участь науковці Віденського, Варшавського, Ягеллонського університетів, а також Одеської юридичної академії та Львівського університету ім. Івана Франка. Серед учасників конференції: професор міжнародного права Віденського університету, член Комісії Міжнародного права ООН Август Райніш; відомий дослідник історії правової науки у Львівському університеті професор Варшавського університету Адам Редзік; науковий співробітник кафедри міжнародного права Ягеллонського університету доктор Мілена Інгелевич-Цітак; відомий вітчизняний фахівець з теорії права та захисту прав людини професор Петро Рабінович. Науковці розкрили у допові-дях становлення та творчий шлях Герша Лаутерпахта та його основні здобутки у міжнародному праві.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.