Головна Звернення На черговій сесії Жовківської районної ради заслухали багато питань, в тому числі...

На черговій сесії Жовківської районної ради заслухали багато питань, в тому числі і про порушення під час останніх президентських виборів

294
0

Після перерви, що тривала майже три місяці,  депутати Жовківської районної ради знову зібрались на чергову сесію. За цей час назбиралося чимало нагальних справ, що потребували сесійного вирішення.

На порядок денний було винесено чотири десятки питань. Утім і "розминка", властива кожному зібранню, несла не менш важливий аспект уваги. Головуючий Тадей  Швай оприлюднив відкритий лист Михайла Коляди, де йшлося про суттєві недоліки в жовківській господарській діяльності міського управління. Зрештою, про них з трибуни розповів сам виступаючий. Йшлося про спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченку у Жовкві, порушення в торгівлі відкритих повільйонів на пл. Вічевій, затягнення ремонтних робіт вулиці Б. Хмельницького (при наявності коштів) та пам’ятника репресованим землякам біля мерії, заборону стихійних торгівлі на пл. Вічевій, розгородження вулиці Володимира Великого. В досить емоційному виступі, притаманному промовцеві, було окреслено й низку інших важливих потреб, що визріли для вирішення. Довершив тему головуючий важливістю підтримки військових, що дислокуються на Яворівському полігоні. Не обійшлося й без торкання теми виступу голови окружної виборчої комісії на сторінках "славнозвісного" видання "Жовківчанка", який скурпульозно тлумачився у "Відродженні". Відтак, читачі мали змогу самі відрізнити зерно від полови.

Головна частина розпочалася з виступу в. о. керівника управління економічного розвитку та торгівлі Жовківської РДА Володимира Свідняка, в якому він звітував про виконання Програми соціально-економічного та культурно розвитку Жовківського району за минулий рік. Аналіз ситуації в головних галузях, культивованих на території району, засвідчив динаміку як певного зросту, так і тенденцію спаду.

Зокрема, в харчовій промисловості і надалі тон задають ТзОВ "Галфрост", ТзОВ "Агропобут-сервіс", які працюють стабільно та нарощують обсяг виробництва. Добру роботу демонструють ТОВ з ІІ "АгроКАП", СП ТзОВ "Етрус", ТВП "Жовківський цех безалкогольних напоїв".

Металообробну галузь підносять на належний рівень у районі підприємства з іноземними інвес-тиціями. Українсько-датські ДП "Ен Джі Метал Україна" та ТзОВ "Гульдманн-Україна", які працюють у сфері металообробки та виготовлення медичного обладнання, вдосконалюють процеси виробництва та показують вагомі результати.

Назагал торік вироблено промислової продукції на суму 413,7 млн. грн., що становить 100, 2 % до рівня 2012 р.

Варто зупинитися на агропромисловому комплексі району, що є однією із провідних галузей економіки району. Минулоріч виробництво валової продукції сільського господарства збільшилось на 1,4 %, тобто на 1,7 відсотка зросла валова продукція рослинництва та на 1 відсоток — тваринництва.

У 2013 році у всіх категоріях господарств зібрано 71,7 тис. тонн зернових (127,3 % до рівня 2012 р.), цукрових буряків — 17,1 тис. тонн (у 3,2 рази більше), картоплі — 136,9 тис. тонн (88,7 %), овочів — 93,1 тис. тонн (99,8 %).

Порівняно з попереднім роком, зменшилося поголів’я ВРХ (на 6 %), проте на 9,4 % збільшено поголів’я свиней (24012 голів), овець та кіз — на 8,5 % (1675 голів).

Доповідач також зупинився на розвитку підприємництва, транспортному обслуговуванні. Не оминув у своїй промові і найболючішу проблему — стану та ремонту доріг. За підсумками минулого року витрачено 3544 тис. грн. на ремонт комунальних доріг, з них профінансовано держказначейством сума 2156 тис. грн.

На розгляд депутатів була представлена Програма соціально-економічного та культурного розвитку Жовківщини на 2014 рік, з якою виступив голова Жовківської РДА Богдан Юрдига. Він коротко зупинився на розділах програми, над тими аспектами, які розробляються, та над якими працюють на основі аналізу діяльності попередніх років.

Про виконання та внесення змін до показників районного бюджету присутніх інформувала в. о. начальника фінуправління Жовківської РДА Олександра Клячківська.

Цього сесійного дня депутати обирали заступника голови Жовківської районної ради, місце якого вже тривалий час залишається вакантним. На цю посаду голова Жовківської районної ради запропонував кандидатуру Василя Паца. Утім таємне голосування позитивного результату не дало. За кандидата проголосувало 35 депутатів.

Загалом народні обранці голосували дружно і одностайно. Решта питань не викликали в них приватних обговорень, по кожному з них були прийняті відповідні рішення. Які доведеться втілювати в життя. Справ вистачає, і є над чим працювати.