Головна Звернення Жовква має чим привабити туристів

Жовква має чим привабити туристів

358
0

Жовква – старовинне українське місто, важливий культурно-релігійний центр Львівської області – вабить туристів середньовічним замком і торговими кварталами, унікальними культурними спорудами. З нашим містом пов’язані важливі події української та європейської історії, а його архітектурні пам’ятки є вагомим надбанням українського та польського народів.

У межах реалізації проекту ПБУ/0373/11 «Скарби прикордоння – охорона культурної спадщини» минулої п’ятниці у Жовківському замку урочисто відкрито три нові експозиції — виставкові зали "Історична кузня", "Гетьманська зала" та "Ідеальне місто". Чин освячення здійснили священнослужителі о. Михайло, синкел Сокальсько-Жовківської єпархії, та о. Василь, настоятель храму Св.Трійці.

У залі «Історична кузня» експонуються ковальські інструменти та обладнання. Усі запрошені – голова Жовківської РДА Надія Щур та голова Жовківської районної ради Роман Горбань, гості із сусідньої Республіки Польщі та м. Львова, жовківчани — мали нагоду спостерігати за ковкою виробів наочно, де молодий жовківський майстер Микола Відзінський разом зі своїми помічниками демонстрував вправність у куванні. У майбутньому тут планується проведення майстер-класів з виготовлення різноманітних виробів: побутових, технічних, художніх.

«Гетьманська зала» зустріла запрошених відвідувачів портретними композиціями п’яти гетьманів, долі яких пов’язані із Жовківським замком, це: Станіслав Жолкевський – військовий діяч Речі Посполитої, великий коронний гетьман, засновник міста Жовкви; Богдан Хмельницький – український військовий, політичний та державний діяч, який, за однією із версій, народився у м. Жовкві; Ян ІІІ Собеський – король польсько-литовської держави, власник Жовківського замку; Михайло Казимир Радзивіл – магнат, державний і військовий діяч. Окрім потретів, в залі можна було побачити родові герби гетьманів, а також чотири вислови – цитати на тему військової доблесті та слави, написані латиною.

Третя зала – «Ідеальне місто», де можна побачити оригінальний 3D-макет міста Жовкви, а також ознайомитись з історичною довідкою виникнення та розвитку ідеальних міст від античності до їх розквіту в епоху Ренесансу, до яких належить і наше місто.

Також для зручності відвідувачів у в’їзному вузлі розміщено візит-центр, де туристи матимуть змогу замовити екскурсію, придбати сувеніри та переглянути фільм.

Усіх, хто найбільше спричинився до відкриття та поточних робіт, директор Державного історико-архітектурного заповідника Володимир Герич нагородив дипломами, своєю чергою Надія Щур та Роман Горбань вручили грамоту Володимиру Петровичу, а доктор історичних наук, директор інституту українознавства НАН України, професор Микола Литвин подарував книги.

Завершилося відкриття експозицій виступом камерного квартету зі Львова та частуванням.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.