Головна Поезія Любов до книги – шлях до знань

Любов до книги – шлях до знань

1635
0

“Людина, для якої уже в дитинстві книга стала необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною збіднілою, спустошеною”.

В. Сухомлинський

Уже стало доброю традицією щороку відзначати в Жовківській районній дитячій бібліотеці свято перлини людської мудрості – День книги.

Працівники бібліотеки під керівництвом заступника директора ЦБС у роботі з дітьми Надії Григорівни Хомишин  оформили зал експозиціями квітів та лозунгами: «Її величність книга українка», «Книга – дзеркало життя», «Книга – це мудрість століть», «Діти і батьки читають залюбки», «Книга твій друг – без неї як без рук», «Дружба з книгою — це свято»…

Захід розпочався вступним словом працівниці бібліотеки Дарії Висоцької: «Дорогі діти! Вітаю вас із святом книги, бажаю якомога краще подружитися з нею. Адже книга допоможе вам пізнати навколишній світ, розширити свої знання, погляди.

Впродовж всього життя ми звертаємося до книжки. Батьки читали вам казки, вірші, оповідання, коли ви ще навіть не вміли говорити. Пригадайте, як ви з цікавістю розглядали, фантазували, щось собі уявляли! А коли вивчили літери, навчилися з них складати слова, зі слів — речення, а потім і самі стали читати. 

Із дитячих років книжка допомагала вам пізнати світ.  Веселі та сумні казки, вірші та оповідання про сміливих людей, які боролись за щастя свого народу, про таємниці природи в близьких і далеких краях. Часто трапляється так, що вчасно прочитана книжка підказує людині вибір життєвого шляху, професії. І чим би ви не захоплювались історією, природознавством, наукою на допомогу завжди прийдуть книжки». 

Книга допомагає у навчанні, самовихованні, збагачує знаннями та зміцнює їх. Свою любов до книги діти — маленькі артисти — продемонстрували поетичними рядками. 

За всі віки життя нашій Землі,
Знання і досвід, мрії променисті, 
Збирало людство у книжки малі,
І зберегло їх свято й урочисто.
Бо книга – вчитель, добрий друг вона, 
Завжди порадить щиро й допоможе. 
В ній людська мудрість зібрана земна. 
Тому вона – усе на світі може!

Діти виконали пісню про книжку “Рідна книжка” і з допомогою театралізованої вистави помандрували історичними шляхами книги. Заглянули у давнину, коли зображали малюнки і літери на скелях, згодом — на дерев’яних дощечках, на пергаменті, на папірусі. Пригадали часи, як у тринадцятому столітті у Європі навчилися виготовляти папір та початки розквіту книги. Перегортаючи сторінки історії книгодрукування, розповіли як у ХVст. запрацював перший друкарський верстат майстра Йогана Гуттенберга… Як відомо з історичних джерел, Іван Федоров і Петро Мстислав у 1563 р. видали у Москві книжку “Апостол”. А коли Іван Федоров поселився у Львові, тут надрукували перший буквар.

Ось так книжки з’явилися на світ,
Цікавий шлях пройшли вони віками.
Пролинуло земних багато тисяч літ,
як книжка опинилась перед нами.
Можливо, книжка змінить власний вид,
Сторінки не стиратимуться вічно.
Та поки на землі наш людський рід,
То й книжка буде жити – це логічно.

Вірші супроводжували діти піснями, жартівливою виставою: «Хлопчик нечитайло». З теплими словами до дітей звернулася директор школи № 2 Мирослава Володимирівна Канюка. Галина Фесюк – виконуюча обов’язки керівника відділу культури, представила поетесу Любов Відуту, яка з дітьми провела цікаву, захоплюючу гру про слово. Присутні на святі придбали книги з автографом поетеси.

Василь ГУЛЬГУН.