Головна Проблема Пам’ятайте про шкоду, яку завдаєте природі внаслідок самовільного випалювання

Пам’ятайте про шкоду, яку завдаєте природі внаслідок самовільного випалювання

259
0

Випалювання сухої рослинності на узбіччях доріг, у полях, на лісових галявинах тощо можна, без перебільшення, назвати екологічним лихом. Попри те, що такі дії передбачають адміністративні стягнення, правопорушення на території району відбуваються і надалі. Схоже, чим більше про це говорять, тим частіше забороною нехтують.

Так, станом на 12.03.2015 року на Жовківщині зафіксовано 42 випадки пожеж сухої трави. Відтак знищено суху рослинність та екосистему на території 16340 кв. м. Для запобігання стихійним підпалам проведена відповідна робота. Зокрема, в районній газеті «Відродження» надруковано три матеріали про заборону спалювання сухої трави; розроблено та розповсюджено  листи і плакати для місцевих рад району, що розміщенні на інформаційних стендах в населених пунктах; із головами місцевих рад, керівниками лісогосподарських підприємств та священно-служителями проведено відповідну роз’яснювальну роботу; на сайті Жовківської РДА постійно висвітлюється інформація попереджувального характеру.

У цьому контексті здійснено вісім комісійних рейдів із залученням працівників райвідділів міліції та ДСНС, санітарно-епідеміологічної служби, лісгоспів та екологічної служби області, під час яких складено 8 адміністративних протоколів. Відтак дільничними інспекторами Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області виявлено громадян С., 1989 р. н. та С., 1986 р. н., мешканців с. Туринки, які спалювали суху траву. Працівники Рава-Руського лісгоспу спіймали чотирьох паліїв з Рави-Руської. На «гарячому» попався і мешканець Волі-Висоцької. На згаданих громадян накладено адміністративні стягнення.

Шановні мешканці Жовківщини! Пам’ятайте про шкоду, яку завдаєте природі внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків! Бережіть природу, будьте господарями своєї землі!

Оксана ГЛИНСЬКА, ст. інспектор по РН та ГФ СДІМ Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області, ст. л-нт міліції.