Головна Особистості Лицар повстанської пісні

Лицар повстанської пісні

370
0

У Канаді його називають лицарем української повстанської пісні. І цілком заслужено, бо він є виконавцем багатьох пісень героїчного змісту, які охоплюють два періоди боротьби українського народу за незалежність України. Його люблять за океаном, та ненавидять москалі. Це — лауреат премії ім. братів Богдана та Левка Лепких, заслужений артист України Володимир Вермінський.

У його репертуарі чимало стрілецьких пісень, відомих піснярів, авторських та пісень, створених народом. Це – пісні, без яких неможливо уявити саму історію України, а особливо, Західного регіону. Володимир Вермінський – один з перших в Україні записав, аранжував і укомплектував два магнітоальбоми під назвою «Йшли селом партизани». Згадуючи дитинство, Володимир каже: «Моя сім’я завжди шанувала пісню й українські звичаї. Дідусь працював дириґентом духового оркестру, був чудочим художником, батько вечорами грав на акордеоні, а мама володіла прекрасним голосом. От і мені щось передалось у спадок».

За плечима у Володимира — Тернопільське музичне училище ім. С. Крушельницької та харківський інститут мистецтв ім. П. Котляревського, дириґентсько-хоровий та вокальний факультети. У непрості 90-ті доводилось співати в ресторанах файного міста Тернополя. «Звичайно, ресторан, — це добра  школа для артиста і добрий старт особисто для мене», — каже Володимир. Перша перемога співака і перша премія, — це фестиваль «Боромля-1999», м. Суми, «Пісенний Вернісаж» (м. Київ, 2000 рік), «На хвилях Світязя-2003», м. Луцьк.  І як згадує співак,  на десерт — чемпіонат світу з видовищних мистецтв у Голівуді, шт. Каліфорнія, м. Лос-Анджелес, де виграна золота та бронзова медалі серед учасників 45 країн світу (2003 рік). Були гастролі міс-тами Америки, пізніше Канади. Сьогодні в артиста нараховується 15 магнітоальбомів різного спрямування. Кожен із нас на Різдво слухає колядки, але, либонь, не всі знають, що більшість із них звучать у виконанні Вермінського, у якого є їх аж два альбоми. Що стосується патріотичної тематики, в Україні  навряд чи є хтось, хто міг би конкурувати з ним за якістю і кількістю. Власне, за творчий проект і випущений  у світ альбом  «Відлуння криївки», співак отримав нагороду лауреата премії  ім. братів Лепких. Багато хто з нас чув пісню «Сніги, сніги», «Воля чи смерть» у виконанні Володимира. Тим, хто не чув, пропоную знайти в Інтернеті і послухати. Це направду вражає!

У Жовкву Володимир привезе програму під назвою «ЧОРНІ ВОРОНИ» за мотивами роману Василя Шкляра «Залишенець,Чорний Ворон». Програма «ЧОРНІ ВОРОНИ» — це  продовження магніто-альбому «Відлуння Криївки». На запитання  «Чому Вас не крутять центральні канали телебачення, радіо?». Володимир відповів: «Для радіо, виявляється, я не формат, а телебачення боїться правди. Та й не мені вам казати, хто за цим усім стоїть, хто керує і якої національності».

Володимир Вермінський входить до десятки найкращих співаків — виконавців України. Артист пообіцяв, що концерт не буде скучним. «Будемо разом співати, адже ми співоча нація», — запевнив. Ним не можна не захоплюватися. Тут — і краса голосу і артистичність, коректність поведінки і зовнішня привабливість. Можна багато говорити, та краще один раз почути, аби зрозуміти   хто є хто.                                                                                                                             
Отже, 20 листопада, о 16 годині, в Народному домі вперше у Жовкві для справжніх патріотів  від патріота України – НАЙКРАЩІ  ПІСНІ! Після концерту — фото на пам'ять з артистом, CD з підписом автора та незабутні враження від концерту. Прослухати та ознайомитись з творчістю Володимира Вермінського можна на сайті співака за адресою – www.verminskyy.com.ua. Довідки за телефоном: 097- 46-89-766.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.